Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A pénz boldogít? Szerintem...

A pénz boldogít? Szerintem igen és csak lóvás barátaim vannak. Nem is állnék szóba csóróval de még átlaggal sem.

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 19:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

És boldog vagy?

Tudtál szeretetet venni a pénzedből? Egy baráti kört, akik tényleg a barátaid, és nem azért vannak veled, mert pénzed van (elvégre te is csak azért tekinted őket barátaidnak, mert pénzük van... ha az egyik legatyásodna, az már nem is lenne a barátod?; egy szerető családot, akiknek nem a pénz a fontos; és úgy egyáltalán, egy boldog, kiegyensúlyozott életet, amelyet a pénz nemhogy egyengetne, de egyre inkább tönkretesz?

A boldogság szerintem nem a pénzben, hanem az elégedettségben rejlik. Egy nincstelen is lehet boldog, ha nem sóvárog a dúsgazdagok élete után.

2010. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

sztem nem a pénz boldogít, hanem a hiánya tehet boldogtalanná :) meg biztonságot ad...pl. az én férjem vállalkozó, jól megy a cége, mégis fontos neki, hogy nekem is jó állásom legyen. pedig az én fizumn az övéhez képest aprópénz, úgy is szokta kérdezni, hogy na, utalta már Neked a főnököd a havi zsebpénzt :P? de, komolyra fordítva, azt szokta mondani, hogy neki nagy biztobságot jelent hogy jó fizum van, mert gyakran gondol arra, hogy ha esetleg vele történik valami, nem csak a tartalékokból kell élnünk a kislányunkkal...nekem rosszul esik, ha így beszél, de végül is igaza van...az hogy MOST nem kell az a pénz, nem jelenti azt, hogy sose fog kelleni...


de azért a barátaimat nem anyagi helyzetük alapján válogatom :) ez a hozzáállás, meg az egymás zsebében turkálás neveletlenségre vall szerintem :) én pedig büszke vagyok a neveltetésemre.

2010. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
boldog vagyok
2010. márc. 3. 20:04
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

20:03 vagyok, még annyit, hogy pénzzel mindent meg lehet vásárolni, kivéve a boldogságot, és minden ajtót ki lehet nyitni, kivéve a menyországét :)

(ez egy kuvaiti mondás, pedig ha VALAHOL, hát OTT van pénz...)

2010. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Attól, hogy valaki csóró vagy "átlag" még lehet értékes ember (bölcsész, tudós, tanár, fizikus, akármi). Neked szar, ha nem ismered meg őket.
2010. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Sztem meg a lóvé számít
2010. márc. 3. 20:13
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
A boldogság gazdagít. A pénz is, de az tényleg sosem eléggé.
2010. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok megint. persze, bizonyos dolgokban számít. pl. ha kevesebb pénzünk lenne, a férjem nem járhatna vadászni, ami ugye drága sport, és őt ez boldoggá teszi. meg sok barátját is onnan ismeri, szóval így közvetve tleg kihathat a barátságra. de sztem inkább azok értékelik túl ezt a dolgot, akiknek sose volt még a bankszámláján 7 számjegyű összeg huzamosabb ideig, max. a 20 évre felvett hitel átutalásakor :) nem tudom, kikkel jársz össze, de a mi köreinkben nem szokás a pénzről beszélni...
2010. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

remélem ez csak egy ironikus kérdést, hogy ráébressze azokat, akik úgy viselkednek, mint te a kérdésben, hogy milyen undorító...


de ha mégis azt gondolod, amit írsz: mit tennél akkor, ha hirtelen csóróvá válnál és nem barátkoznának veled többé a lóvés barátaid? fejbe lőnéd magad?

2010. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem boldogít, de a csóró barátaim értékelik leginkább a pénzt, a gazdagok csak szórják. Nem mintha nem lennék büszke arra, hogy elérték amit szerettek volna. De tudod, én biológus szeretnék lenni, de egy laboráns keveset keres. Megtanultam egy csomó hasznos dolgot, amire szükségem lesz az életemben. Nem máséban. A sajátomban. És boldognak érzem magam. A csóró barátaimmal együtt. Biztos gázak vagyunk számodra. :D
2010. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!