Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kitalálnátok nekem modern...

Kitalálnátok nekem modern magyar város nevet?

Figyelt kérdés

Egy kitalált várost fantáziálok, de kellene neki egy név, lényeg, hogy magyar neve legyen és ne ilyesmi, hogy Nemespuszta meg Valamilyentanya hanem valami modern magyar városhoz illőt :)


Sok kellene, hogy tudjak válogatni, előre is köszönöm



2015. aug. 31. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem működik. Én is akartam valami olyat, mint Lovecraftnak Arkham, de nálunk ez nem működik. Amerikában egy magyar megyeszékhely méretű város viszonylag ismeretlenül, minden jelentőségtől mentesen képes létezni. Egy kitalált városnévben az a pláne, ha akár létezhet is, csak még nem hallottál róla... Ez magyar viszonylatban elképzelhetetlen.
2015. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elektrorobotyoloswag
2015. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Bob the builder ***** válasza:
100%
Ha ír akkor egy alternatív földön ír ott ehet egy város neve más.
2015. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mondom pár példát, például Budapest, ez már egy modern város, ilyesmi kellene...
2015. aug. 31. 21:31
 5/11 hollófernyiges ***** válasza:
Kombináld össze a standard összetevő tagokat, mint mondjuk Dunaszentlászló, Abaújváros, Kiskunapáti, Budaegyháza.
2015. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amit előző írt, az jó. Fogj egy előtagot, ami megye, folyó, tó, hegy stb. neve, és tegyél hozzá egy tipikus utótagot, pl. -város, -újváros, -újhely, -kövesd, -bánya, -füred, -egyház(a), -berény, -vásárhely, -halma, -keresztes, stb.
2015. szept. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
És a Budapest a nevétől lesz modern te iq harcos?
2015. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Először is nem a nevétől, csak annak nincs jelentése és mégis magyarosan hangzik... Kötekedés helyett tovább lehetne menni ostoba kutya.
2015. szept. 3. 17:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Várjuk szeretettel az írásodat.
2015. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rossz helyen csörtetsz, menj máshová zavarni az embert. Amúgy már megvan a válasz amit kerestem és köszönöm az értelmes kommentelőknek.
2015. szept. 3. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!