Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kedvenc angol versetek?

Kedvenc angol versetek?

Figyelt kérdés
A tanári kar engem választott ki az iskola áldozati bárányának angol versmondó versenyre és nekem kéne kiválasztanom azt amivel indulok. Már mindenhol kerestem, de sehol nem találok nekem tetszőt. Times top 30 listája, itthoni könyvek, semmi. Valami hosszút (de megtanulhatót) keresek és valami olyat ami nem ovis színvonalú. Tudtok ilyet?
2015. nov. 23. 18:48
 1/1 Márciuska ***** válasza:
Egyszer hallottam Szervét Tibort a tévében angolul elszavalni William Wordsworth: Daffodils című versét. Nekem nagyon tetszett. És Edgar Allan Poe versei se rosszak, pl. A holló (The Raven), vagy a Lee Annácska (Annabel Lee). Tetszik még Tennyson: The Lady of Shalott, és Robert Burns: Falusi randevú (Wha is that at my bower-door), bár ez jobban hangzik magyarul, mert elég "parasztos" angolban van írva eredetiben, szóval nem biztos hogy versenyre való.
2015. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!