Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kövér L. és Ákos mondatait...

Kövér L. és Ákos mondatait bírálók, minden esetben legyen nemi egyenlőség? (Nem provokáció a kérdés, kifejtés lent)

Figyelt kérdés

1. Ha elmész randira mondjuk étterembe, akkor elvárod-e, hogy a férfi fizessen? Vagy teljesen jogos elfelezni a számlát, vagy megállapodni hogy egyszer a férfi, egyszer a nő fizet.


2. Egyetértesz-e hogy semmi kivetnivaló nincs abban, ha egy nő "szed fel" egy férfit, tehát ha a nő hívja el a férfit randira / kéri fel táncolni, stb.?


3. Ha egy nő megüt egy férfit, az erkölcsileg és jogilag is ugyanannyira károsnak ítélendő, mint mikor egy férfi üt meg egy nőt?


4. Egyetértetek-e, hogy nincs semmi rossz abban, ha az apa marad otthon egy pici gyermekkel és az anya dolgozik, illetve hogy a bíróság elfogult, hogy válásnál szinte mindig az anyának ítéli a gyereket?


5. Női kvóta kérdése. Legyen megszabva hogy X % nőnek kell dolgoznia bizonyos posztokon? Ha egyetértetek az X százakékkal, akkor az csak a cégvezetőkre és politikusokra vonatkozzon, vagy mondjuk útépítő munkásokra is?


2015. dec. 17. 17:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
48%
Ez nem egyetértésről vagy nem egyetértésről szól. Arról, hogy ki mennyire képes a dolgok mélyére nézni, illetve hogy csak az-e a célja, hogy valamin meg lehessen sértődni. Mondhatják a liberálisok, hogy dolgozzon a nő, majd idős korában örökbe fogad egy gyereket, mondhatják, hogy házasodjanak a melegek, és fogadjanak örökbe gyereket, és a többi, de azt már elfelejtik, hogy honnan. Importálunk? Vagy ezért kellenek a menekültek? Meg lehet sértődni rajta, de KELL, aki a gyereket megszüli, és erre biológiailag csak a nők képesek. Minden más porhintés, meg hiszti.
2015. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
69%
Csak a jóból kérnek. A többit meghagynák a férfiaknak. Annyira jófejek. Ez lesz hogyha haggyák megvezetni magukat a férfiak nem kell palimadárnak lenni. Egyenlő akkor egyenlő.
2015. dec. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
Nemi egyenlőség, te örülnél ha a nő helyett a férfinak kelljen szülnie? Na kb ennyire értelmes a kérdésed.
2015. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
25%

#3-nak teljesen igaza van, csak nem eme művész urat tisztelhetjük benned?

[link]

2015. dec. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3 és 4 nem értette a kérdésemet...
2015. dec. 17. 18:00
 6/14 anonim válasza:
0%
Ó, dehogy nem értettem, de attól még szerintem a 3-as készítette a videót, több okból is gondolom, ugyan azt az érvet veti fel, mint ami a videóban van, másrészt egy ilyen százalékkal rendelkező emberke posztolta nekem a napokban ezt a videót, amikor mgé csak alig 2-3 nézettsége volt, szóval valószínűleg ő készítette!
2015. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Így más, azt hittem neked mondod, hogy nem én készítettem-e a videót!
2015. dec. 17. 18:06
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nőként válaszolok:

1. Úgy korrekt, ha osztozunk a költségeken.


2. Vérmérséklet kérdése, miért ne vadászhatna a nő is? Ha a férfi nem érzi magát lealacsonyítva emiatt, akkor nyugodtan kezdeményezzen a nő.


3. Az erőszak nem megoldás semmire, ugyanúgy elítélem mindkét nem esetében, az evolúció adott nekünk beszédképességet, hogy intelligensen kezelhessük a problémás helyzeteket.


4. Teljesen rendben van, ha az apa marad otthon. Az elfogultság nincs rendjén, oké, általában az anyához jobban kötődik a gyerek, de vannak tökéletesen alkalmatlan, kifejezetten rossz anyák, akikre egy rozsdás szöget se bíznék.


5. A kvótával nem feltétlenül értek egyet (ha nincs is annyi jelentkező nő, amennyit előírtak, akkor mi van?), de indulhassanak ugyanakkora eséllyel a nők egy-egy posztért, mint a férfiak. Útépítőnek nyilván kevesen állnánk, mert nem bírjuk annyira a fizikai munkát, de ha ez az álma egy erős nőnek, akkor hadd csinálja; és ha politikus szeretne lenni, akkor se zavarják haza a tűzhely mellé.

2015. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Tartós párkapcsolatban élek, mégsem várom el soha, hogy a párom meghívjon erre vagy arra. Ha így alakul, akkor legközelebb cserélünk. Az első randin illik a férfinak fizetni, de ez illem kérdése, semmi köze az egyenjogúsághoz.

2. Semmi baj nincs vele. Manapság a férfiak igen nagy hányada olyan önbizalomhiányos, hogy akkora se menne oda egy lányhoz, ha az már integetne neki.

3. Fogós kérdés. Én azt gondolom, és egyáltalán nem biztos, hogy így van, de ha a férfi megüt egy nőt, az a legtöbb esetben az erőviszonyok tisztázása, a testi fölény és agresszivitás kimutatása. Ilyen nőknél nemigen van. De még egyszer: ezt én gondolom így.

4. Miért ne maradhatna otthon az apa? Nekem ne akarjátok már ti férfiak bemagyarázni, hogy a nőkhöz képest evolúciósan fejletlenebbek vagytok és nincs kompetenciátok a gyerekneveléshez! Egy apa ebben az esetben pont ugyanazt az áldozatot hozná, mint a nők teszik általában. Miért ne?

5. Semmi ilyenre nincs szükség. Egy munkára olyan embert alkalmazzanak, aki a legjobban megfelelő az adott pozícióra, nemtől, vallástól, kedvenc színtől függetlenül. Nem vagyok se HR-es, se senki, aki kicsit is kompetens lenne a témában, de biztosan lenne olyan megoldás, ahol név nélkül, pusztán egy azonosítóval ellátott önéletrajzzal lehet állásokra jelentkezni. Nem derülne ki, hogy ki fia borja az illető, de a kompetenciái, végzettsége stb, tehát az, ami a pozícióhoz kell, ott van a papíron.

2015. dec. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Amikor a kvóták kapcsán felhoztad az útépítő munkásokat példaképpen, megfordult esetleg a fejedben, hogy ugyanennyi erővel akkor arra is kéne kvótát bevezetni, hogy minimum hány %-ban kell férfiaknak dolgozniuk óvóbácsiként, iskolai és munkahelyi menzák konyháján, varrodákban, szociális intézményekben idős, gyakran magatehetetlen emberekkel foglalkoznia, testi vagy értelmi fogyatékkal élő embereket gondoznia, ápolóként sok egyéb teendő mellett kórházi betegeket ágytálazni annyi pénzért, amennyiért ezt ma túlnyomó többségében nők teszik?
2015. dec. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!