Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka hogy bizalmatlanok...

Mi az oka hogy bizalmatlanok a magyarok? Vagy csak én látom lazábbaknak a nyugati országokban élőket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra például hogy az angolok, németek fogadnak Au-paireket külföldi országokból. Olyan akiről azt sem tudják kicsoda, csak egy ügynökségen keresztül találták, velük él hónapokig, viszik magukkal kirándulni.

Egyik unokatesóm is volt Au-pair évekkel ezelőtt de azt mondta hogy ő biztosan nem fogadna au-pairt mert nem bírná elviselni hogy egy külföldi a hűtőjét nyitogassa meg a házban járkáljon szabadon.

...és ez nem a pénzen múlik. A gazdagok se hívnak au-paireket külföldről, még a takarítónői állás is bizalmi állás mert csak ismerőst vesznek fel takarítani. Helybélit vagy ajánlás szerint valakit, de semmiféleképp se hirdetésből meg ügynökségen keresztül.


2016. jan. 26. 18:55
 1/4 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy magyarral aki élete jelentős részét nyugaton, egy fejlett országban töltötte és ő a couchsurfinget se vállalná be külföldi aludjon nála 1-2 napig és a telekocsi is idegen neki hogy ő bárki idegen mellé beüljön az autóba.

Ez lehet hogy épp egyéni dolog, de biztos nem ezt a fajta gondolkozást látta mikor külföldön élt.

2016. jan. 26. 18:58
 2/4 anonim ***** válasza:
ki jönne ide au pairnek különben is?:D
2016. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Külföldön pont emiatt a nagy naívság miatt kiszolgáltatottak. Éltem Svájcban, olyanokat láttam, hogy "magyar szemmel" nem győztem szörnyülködni, mennyire elővigyázatlanok: boltban a kasszánál csak úgy leteszi a pénztárcáját, parkban a méregdrága L.V. táska lerakva a földre, a csaj meg háttal a cuccának kacsákat etet, kocsiból kiugrik, nyitva hagyja, úgy rohan be a lottózóba, egyéb nyalánkságok. Külföldön mintha nem lennének vele egészen tisztában, hogy bárkiből bármikor áldozat válhat. Ott abból indulnak ki, hogy az emberek jók. Aztán jön pár "élelmes" külföldi és megtanítja nekik a saját kárukon, hogy mi ennek bizalomnak a hátránya... :(
2016. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"ki jönne ide au pairnek különben is?:D"


Az akit érdekel a magyar nyelv például... nem sok ilyen van de azért van néhány ember aki szereti a különlegesebb nyelveket és nem az egyszerűségre megy.

Vagy például az aki világot látna, kíváncsi hogy hogyan élnek máshol, milyen ételeket esznek

2016. jan. 26. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!