Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarországiaknak fáj, a...

A magyarországiaknak fáj, a külhoni magyarok kintrekedése és az erdélyben egyre terjedő elrománosodás?

Figyelt kérdés

2016. jan. 30. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Biztos van, akinek fáj, de személy szerint engem csak a saját és a szeretteim élete érdekel.
2016. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Engem zavar, de nem hiszem, hogy bármit is lehetne tenni ellene. A nemzetnek meg kell újulnia.
2016. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Titusztitusz ***** válasza:
6%
Szerintem a Magyarországi magyaroknak éppen elég fájdalmat okoznak az itthoni igen súlyos problémák...És a nagytöbbség úgy van vele, (Köztük én magam is...) hogy a külhoni magyarok problémáit NEKIK MAGUKNAK KELL megoldani, nem pedig nekünk, mivel nekünk itthon is van elég bajunk, még több is, mit amennyit elbírunk lassan...
2016. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Az fáj, amikor valakit azért bántanak, mert magyar pl. Romániában, Vajdaságban, Felvidéken.

Az is fáj, amikor az itthoniak úgy csinálnak, mintha a határon túliak nem is lennének magyarok.

A határokat már nem lehet megváltoztatni. Nem is kell. Az viszont nincs rendben, hogy sok helyen nincsenek biztosítva alapvető jogok. Pedig meg lehetne oldani. Pl. Horvátországban érdekes módon nincs nemzetiségi probléma, ott nem bántja senki sem a magyarokat, nem akarják őket korlátozni a nyelvhasználatban, stb.

2016. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Nekem fáj, főleg amikor élőben látom hogy Kovács Pista és Szabó Mari (ezek csak példa nevek) románuk beszél, mert magyarul már alig tud. Bár mit lehet ezellen tenni? Magyarországon is szinte teljesen asszimilálódtak a svábok, szerbek, szlovákok, pedig itt még nem is volt akkora elnyomás.
2016. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt lehetne tenni, hogy a Magyar szülők tudatosan arra neveljék gyermekeiket,hogy csak magyarral házasodjanak,barátkozzanak.(ez nem azt jelenti,hogy a román'szlovák'horvát szomszédoddal haragban vagy)A gyermekeket Magyar iskolába kéne járassák és veleszületett kötelességükként tekintsenek a hagyományok, nyelv ápolására.
2016. jan. 30. 14:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azért őszintén remélem, hogy ilyesmire kevesen tanítják a gyerekeiket. A mellékneveket pedig szép anyanyelvünkön kisbetűvel írjuk.
2016. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A billenyűzet miatt írtam csak nagybetűvel.-Hidd el,hogy ez az egyetlen célravezető út.
2016. jan. 30. 15:30
 9/12 A kérdező kommentje:
*billentyűzet
2016. jan. 30. 15:30
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Nekem nagyon fáj. Csak az a baj, hogy nem valószínű, hogy a jövőben ez a tendencia megfordul. Székely ismerőseimtől hallom, hogy nem jó arrafelé magyarnak lenni.
2016. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!