Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez szerintetek jó ötlet,...

Ez szerintetek jó ötlet, hogyha beszélek az alkalmazottakkal?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó környéken élünk, amolyan felső közép környéke.

Mi az utóbbi 5 évben nem illünk bele ebbe a képbe, apám egy gyűjtögető agresszív lecsúszott alkoholista, anyukám által kerültünk ebbe a környezetbe, apám által csúsztunk le (aki semmit nem tett bele)

Anyukám természetesen már nem él, mert úgy kidobná ezt az embert,hogy a lába nem érné a földet.Nem itt tartanánk.

Tehát a kép: új, és újszerű házak mindenütt, mindenki pár éves autóval jár-kel.

Itt vagyunk mi, az udvar tele mindenféle vas és fa hulladékkal, amik kellenek, és halál vár arra aki bármit mozdítana, minden apámé, ő nem hülye tudja mit csinál.

A ház lepusztult, és csak pusztul.

(...)

17 évesen nyári munkával vettem autót, amúgy az se lenne.(kb velem egykorú az autó -a "régi" autónk eladva, az ára alkohol formájában távozott a földről)

Szemben működik egy nagyobb bolt, 3-4 alkalmazott van, meg valami vezetőbeosztású személy, néha a főnök.

A boltnak igen kicsi a parkolója, így gyakran a mi bejárónkba állnak, így nem tudok a kocsival közlekedni, ha épp ott áll valaki.(ez egyébként bosszantó tud lenni)

Apám természetesen minősíthetetlen stílusban obszcén szavak kíséretében szitkozódva megy oda a tulajdonoshoz, hogy mi a f****ért áll ide, a ká anyját így úgy.

Az alkalmazottak amint meglátják,hogy oda áll valaki rohannak,hogy azonnal álljon el, de van mikor ők sincsenek kint.

Félnek ők is apámtól, mert bár ártalmatlan és buta, de nagyon agresszív.(amelyik kutya ugat mondás maximálisan rá illik)


Szeretnék szólni nekik,hogy ez egy buta,primitív alkoholista, ha még nem jöttek volna rá, esetleg előre és utólag minden megmozdulásáért bocsánatot kérek, és megkérem őket,hogy nézzék el legalább nekem.

Sajnos úgy látom,hogy rám sem néznek túl barátságosan, mivel nem vagyok egy mosolygós típus, (az életkörülmények miatt) gondolom azt hiszik, én is valami hasonló bunkó vagyok.Ezt nem szeretném.

Csak nem túl személyes ha ilyennel állok oda?

Hiszek benne,hogy talán megértőbbek lennének.

A családi tragédiánkat mindenki ismeri a környéken, de ez nem magyarázat apám viselkedésére, hisz engem is érint, és én mégis normális vagyok.


2016. febr. 5. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen is beszélj az alkalmazottakkal. Jó ha tudják, hogy nem értesz egyet apukád viselkedésével! És mivel együtt élsz apáddal, ezért az ő viselkedése rád is vetül, tehát bocsánatot is kell kérned.


Nehéz helyzet, de ha egy autót már tudtál venni a saját munkád után, akkor talpra esett lehetsz, meg kell tanulnod ezt valahogyan kezelni.

2016. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akik a ti házatok elé állnak, azok jogtalanul használják a kocsibeállótokat, tehát apád, akármilyen bunkó, agresszív stílusban kommunikál, mégiscsak igaza van.

Szerintem ezért neked a bolti alkalmazottaktól nem kell elnézést kérned, pláne nem az apádat kibeszélni, elvégre mégiscsak az apád, akármilyen is. És ha ismernéd a bolti dolgozókat, lehet hogy róluk sem lenne esetleg sokkal jobb véleményed. Azt sem tudod kik ők. És a bolt ugyanannyira tehet a rendszeres cirkuszokról, mint az apád.


Én a te helyedben egyszerűen csak udvariasan intézném a boltosokkal és a parkolókkal az ügyeket, de nem szidnám nekik az apámat. Nem tudhatod, hogy aztán rólatok miket fognak ezek az emberek pletykálni, főleg az ott parkírozóknak, akiket a halott dolgok felbátorítanának. Zavar téged, hogy a kiabálása hatására elállnak? Jobb lenne, ha nem vennék komolyan és sértegetnék, vagy valami rosszabb drámába menne el egy ilyen veszekedés?

Csak annyit érnél el az egésszel, hogy felbátorodnának, és még nehezebben tudnál kiállni.


Annyit tudsz még tenni, hogyha látod hogy mi a helyzet, te mész oda és intézed az ügyet udvarias stílusban az apádat megelőzve. Meg érdeklődhetsz a boltban, hogy mikor lesznek szívesek nagyobb parkolót kialakítani? És ezen a ponton annyit megpendíthetsz, hogy sajnálod az apád ingerült hangnemét, de hát értsék meg ők is, hogy az ilyesmi számotokra mennyire bosszantó és apád sajnos rosszul viseli az idegesítő körülményeket. Ennyi. Ettől többet nem kell, és nem is érdemes mondani.

2016. febr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Annyi jutott még eszembe, hogy annyit bele lehetne invesztálni a dologba, hogy csináltass egy táblát és kitehetnéd egy feltűnő helyre: KOCSIBEJÁRÓ. KÉRJÜK SZABADON HAGYNI!

Sok veszekedést meg lehetne vele előzni. És mondjuk még egy nagy X-et felfesteni a betonra.

2016. febr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!