Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ókori olimpiákról?

Az ókori olimpiákról?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem az ókori olimpiákkal kapcsolatban...

Mivel mérték az időt az ókori versenyeken?

Nero császár hány olimpiai bajnok címmel büszkélkedhetett?

Ki találta meg a XIX. században az ókori olimpiai játékok színhelyét?

Melyik versenyszám nem volt az ókori játékok programjában? (Ökölvívás/Trombitások és kikiáltók versenye/Lovas versenyek)



2016. febr. 27. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

ilyesmiket találtam:

"Az mai értelemben vett „olimpiai rekordokat” sem tartották nyilván, a győzteseket csupán társaikhoz mérve állapították meg, és nem hasonlították össze az előző játékokon elért eredményekkel. Ez valahol érthető is, hiszen a futószámoknál nem rendelkeztek megfelelő időmérő eszközökkel."

[link]

Néró: 6 győzelem

[link]


írni akartam, hogy nem értem a következő kérdést, de közben megtaláltam a totót; hm, nem akarom megbántani az összeállítóját, de...

Látom, Néróra a 6 győzelem nem jó, szóval tippem sincs

az utolsó kérdésre Pierre de Coubertin báró a helyes válasz (szerintem, mert a kérdésnek sincs értelme)

Trombitások versenye nem volt

2016. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Visszavonom - trombitások is voltak... bizonytalanul rémlett, de az idézett forrásban nem volt, s gondoltam, rosszul tudom, de közben keresgélem ezt a Nérót (mellesleg Te is megtehetnéd, elvégre Néked feladat:)), és ezt találtam:


Az 1. napon: a trombitások és kikiáltók versenyére, az eskütételre és a sportküzdelmek elõkészületeire került sor.

A 2. napon: a gyermekek (csak fiúk) versenye zajlott.

A 3. napon: pentatlon (az öttusa elõdje) és lovasversenyek voltak, illetve áldozathozatal Akhilleusznak és Pelopsznak.

A 4. napon (teliholdkor): további áldozatok és lakoma következett.

Az 5. napon: futóversenyek, birkózás, ökölvívás, pankration (a birkózás és a boksz keveréke), illetve fegyveres futás zajlott.

A 6. napon: megkoszorúzták a gyõzteseket és megvendégelték a résztvevõket.

Szóval a háromból úgy látom, mindenik volt.

( [link] )


OK, Nérót nem találom, nem tudom, bocsi.

2016. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!