Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért használják...

Molyember kérdése:

Szerintetek miért használják fegyelmező eszköznek a magánzárkát a börtönökben?

Figyelt kérdés
Nem jobb egyedül, főleg, ha könyvet is kaphat az ember, mint a sok hülye, ezért agresszív, büdös állattal összezárva? Nem készülök bevonulni, csak ez mindig érdekelt. Szerintem én igyekeznék mindent megtenni érte, hogy a büntetésem lehető legnagyobb részét a többiektől elzárva töltsem.
2016. márc. 23. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ember szociális letforma. Ezt nehéz megérteni, ameddig nem szakítják ki a közösségből. Viszont a tényleges magány egy idő után rendkívül megterhelő pszichésen... hosszabb idő után akár bele is lehet őrülni.
2016. márc. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2 évet húztam le dániában egy marha telepen úgy, hogy a héten csak 1* szólhattam más emberhez, egyébként csak a tehenekhez beszélhettem...

Az első év végére, mar volt egy tehén haverom, akivel összejártunk esténként iszogatni, néha még pókereztünk is...

És ez sajnos igaz...

Egyedül rohadtszar...

2016. márc. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igaz, de én börtönről beszéltem, nem a hétköznapi életről. Ott meg nem filozófia professzorokat zárnak össze általában, hanem a társadalom legalját. Náluk meg talán jobb a magány.
2016. márc. 23. 08:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Számkivetett filmet. Bele lehet dilizni, ha nincs kihez szólni.
2016. márc. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A társadalom legaljára, ahogy Te fogalmazol, meg hatványozottan jellemző a szociális élet iránti igény, messze jobban, mint egy filozófia professzorra (a magányos könyvolvasás, mint szórakozási forma, végképp). Most leírhatod újra, hogy nem hiszed el, de akik börtönben dolgoznak, börtönpszichológiával foglalkoznak, igazolják, hogy akár még a rendszeres terrornál is megterhelőbb lehet lelkileg a magánzárka.
2016. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit kényszerből vagy kötelezően kell csinálni az mindig hátrányt jelent.

Nem ismétlem a többieket, de azért el lehet gondolkodni ezen.

Lehet szereti valaki a magányt, a csendet, de csak addig amíg Ő maga akar magányban, csendben lenni. Ha már kényszerítik erre a magányra (Pl: magánzárkával) akkor idegileg akár össze is roppanthatja az embert.

Pszichésen készül ki az ember..


Egyébként nem is olyan régen volt egy kísérlet.

Önkéntesek kipróbálták a víz csepegtetős japán módszert. Lefeküdtek egy ágyra, és a homlokukra csöpögött lassan mindig a víz. Addig amíg szabadon dönthettek, és mozoghattak nem is volt gond. Senkit nem zavart a víz. Viszont amikor odakötözték az ágyhoz őket, a fejüket is rögzítették, hogy ne tudjanak mozogni, és így csöpögött a víz a homlokukra, volt aki fél óráig sem bírta, és kikészült.

Ebből is látni, hogy amíg nem kényszer, addig nincs gond vele..

2016. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Köszi!
2016. márc. 23. 09:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Hali, elmondom én mitől vannak olyan vissza tartó ereje.

A magánelzárás az kb úgy néz ki hogy egy 2x2 méteres lyuk. Oda bezárnak,0-24 kamerás megfigyelés,fixen 4 körül ébresztő,az ágyad tartozékait elveszik,ágyat felhajtják,egy lerögzített széken kell ülnöd vagy sétálhatsz is 2 lépés oda 2 vissza de elszédülsz hamar, napi 3 szál cigit kapsz reggel délbe este,semmi de tényleg semmi nincs nálad,se tv se rádió,1 db könyvet kaphatsz,valamint napi 1x beadják a borotvádat amivel kötelező borotválkozni de utána azonnal veszik is el,könyvedet olvashatod ülve vagy állva,fekvés nincs,ez egészen 8ig tart,akkor beadják az ágyad tartozékait és aludhatod a 8 órádat ami jár.És akkor ezt képzeld el 2 héten át. ugye mégse olyan jó a magánelzárás.

2016. márc. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy volt elítélt írt róla a már megszűnt blogján, tessék:

"Persze, a felügyelőknek meg a nevelőknek KÖTELESSÉGÜK megvédeni. Meg is védenek!! De hogy. Szállítgatással. Meg egy személyes zárkával legvégsőbb esetben. Rövid távra jó. Főleg ha csomagolnak is meg boltolsz is. El vagy magadnak. De hosszú távon. REMETE leszel!!! Rettegni fogsz a szabadulástól és nagy valószínűséggel nem is leszel kint sokáig. Aztán kezdődik MINDEN előről. Sokan még a börtönös szabadulástól is rettegnek. Pedig nem ültek "sokat". 2-3 évet. ... Sok ott 6 hónap is!! De, MINDIG eljön a szabadulás napja!!!! "

2017. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!