Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki azt mondja, hogy...

Ha valaki azt mondja, hogy nem szeret olvasni, szinte soha nem olvas semmit, unalmasnak tartja a könyveket, időpocsékolásnak az olvasást, stb. Akkor attól még az az ember lehet intelligens?

Figyelt kérdés

2016. márc. 25. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne? Közel 200 ezer évvel ezelőtt jelent meg a Földön a homo sapiens sapiens, ennek az időnek a java részében könyvek nem is léteztek. Okos emberek viszont mindig voltak.


Szóval lehetni lehet, de ettől még nagy valószínűséggel a figura sötét, mint az éjszaka.

2016. márc. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Lehet. Nekem van olyan ismerősöm, akinek pl nincs ideje saját szórakozására olvasni, de egyébként kétdiplomás mérnök, műtéti robotokat gyártott amerikában, most már orvosi diplomája is van, és azon kívül, hogy okos, még kifejezetten intelligens és bölcs is.


Mondjuk tény, hogy kommunikációban, széleskörű gondolkodásban nem hátrány, ha valaki sokat olvas.

2016. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)) mondjuk én nem arra gondoltam, hogy valakinek nincs ideje, hanem ha elvből elutasítja az olvasást, mert egyszerűen hülyeségnek tartja.
2016. márc. 26. 10:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne téveszd össze az intelligenciát a műveltséggel.
2016. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!