Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki meg tudná nekem hogy...

Valaki meg tudná nekem hogy mit jelent az ha azt mondják egy mai emberre hogy sznob?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 16. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a mai, korábbi emberre is: minden ember születik valamilyen közösségbe, és elsajátítja annak szokásait, viselkedését, gondolkodásmódját. Több szempontból csoportosíthatjuk a közösségeket. Kulturális, vagyoni, mesterségbeli, és más szempontok alapján. Sznob az az ember, aki a saját közössége helyett egy általa valamilyen szempontból jobbnak vélt csoport felszínes stílusjegyeit próbálja magára venni.

Jellemző eset, ha egy szegényebb, egyszerűbb ember elkezd a gazdagabbak, úgymond előkelőbbek szerint öltözni, viselkedni, fogalmazni. Mivel nem annak a csoportnak a stílusjegyeit használja, csak "mutatja magát", ezért számtalan apró hibát elkövet, ami az utánozni vélt csoportban nevetségessé válik. Ettől pejoratív.

2016. ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
351 válaszát azzal egészítem ki, hogy nem szegényebbről van szó, hanem szegényebb, egyszerűbb társadalmi osztályból, rétegből származó egyénről, aki ugyan jelen jövedelme alapján megengedheti mindazt, amit az eleve magasabb társadalmi osztályból származó és azonos vagyonnal rendelkező megengedhet magának külsőségekben, de ennek a külsőségnek a műveltség-beli, kulturális, társadalmi illemszabályoknak megfelelő viselkedési elemei hiányzanak. Lásd Orbán Viktor miniszterelnök kézcsókjait.
2016. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!