Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Temetésre milyen ruhában...

Temetésre milyen ruhában illik megjelenni? (A feketén belül)

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy távolabbi ismerősöm halálhírét, a temetésre hivatalos vagyok. Azt természetesen tudom, hogy feketében szokás menni, de ezen belül? Van egy szép fekete balerinacipőm és egy magassarkúm, ezek közül melyik az odaillő? Felülre mit vegyek fel? (Dekoltált gondolom nem illik, szerezzek be mást!)

Nem azért kérdezem ezt, mert ez a legnagyobb gondom ilyenkor, hanem mert (szerencsére) még nem voltam temetésen és nem akarom megbántani a családot!

Köszönöm előre is a válaszokat!


20/l


2010. ápr. 8. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Inkább a magassarkút válaszd, az elegánsabb. Jó időben lehet rövid ujjú a blúz, de ne vállpántos. Ha szoknyában mész, akkor legalább térdig érjen.Ha nincs fekete blúzod, fehér is lehet. Tűzz rá rip-szalagot.
2010. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A temetők többségében nincs aszfaltút, csak kavics szórás. Én inkább a lapos sarkú cipőt javaslom.

A fekete nem feltétlen előírás. Senki sem fog elzavarni, ha más szín is lesz rajtad.

Általános szabály, hogy ne legyen rajtad semmi kihívó és semmi kirívó. Szolíd és elegáns legyél.


Részvétem.

2010. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mehetel a balerína cipődben, sötét szoknya, de lehet szürke is, fehér felsővel.
2010. ápr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Rip-szalag.. na, ilyet sem hallottam még...



Hogyha megteheted, mindenképpen feketében menj, mert ezzel az életben maradtakat tiszteled meg

Hogyha nincs fekete felsőd, a sötétebb színek, barna és szürke is megteszik egy fekete zakóval, kabáttal.

A szoknya ne érjen térd fölé.

2010. ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, fekete nadrágot veszek majd, nem vagyok az a szoknyás lány, nincs is. De szerintem ezzel nincs gond.

Amit még szeretnék kérdezni, hogy hogy kell viselkedni? A szüleit nem ismertem, de beszéljek velük néhány szót a gyerekükről, vagy annyit elég mondanom, hogy őszinte részvétem?

Bocsánat a tudatlanságomért, de mint írtam nem volt erre még példa az eddigi életemben!

2010. ápr. 8. 16:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég annyit mondanod.

Ha szeretnének veled beszélgetni, akkor azt a tudtodra fogják hozni. Ez nagyon nem valószínű. Ne eröltesd rájuk magad és az érzéseidet, mert a segítő szándékod egy temetésen rosszul is elsülhet.

2010. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában a temetés végén a sírnál sorban részvétet nyilvánítanak a rokonoknak a megjelentek. Bőven elég egy "Őszinte részvétem.", beszélgetést nem illik kezdeményezni, csak ha ők kérdeznek Tőled valamit. De általában nem jellemző, mert elég megpróbáltatás nekik az egész így is.
2010. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem javaslok magassarkú cipőt.És nem kell feltétlen feketében lenni,bármilyen sötétebb ruha megteszi.

Ma már sok temetésen közlik,hogy nem tartanak igényt részvétnyilvánításra.Ha így lesz,akkor nem kell odamenned a rokonsághoz.Ha odamégy,akkor elég a részvétem.

2010. ápr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
a hivatalos "etikett" szerint temetésre csak is és kizárólag a közeli hozzátartozóknak illik teljes feketében menni, mert az a legmélyebb gyász jelképe, az pedig az övék. fekete nadrág, valami sötét felső, szürke kabát, a lényeg, hogy sötét legyen. én a magassarkút javaslom, elegánsabb, odaillőbb, főleg egy 20 éves lánynak.
2010. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!