Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » . Boldogok a lelki szegenyek....

. Boldogok a lelki szegenyek. , megis mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Annyiszor lehet hallani, de nekem megse jon ossze a ketto...
2016. máj. 11. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A bibliából van.

boldogok = a mennyországba kerülnek

Lelki szegény = szellemi fogyatékos

2016. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát a lelki szegény azért nem jelent szellemi fogyatékost, egyszerű embert inkább.
2016. máj. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, a Bibliában az áll, hogy:

"Boldogok a szegények, mert övék a Mennyek országa."


Nem tudom, hogy a "lelki szegény" szót honnan szedted, vagy hogy ki mondta neked. De ilyet a Bibliában soha senki nem mondott. Valószínű a valamelyik filmben hallották, vagy valamelyik hitetlen elkezdett ezzel viccelődni. Ha nem hiszel nekem, olvasd el az Újszövetséget, és akkor magad is megtudod, hogy "lelki szegény" kifejezés nincs benne.

2016. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bemásolom a teljes szöveget:


"

3.Boldogok a szellemi nincstelenek (a szellem koldusai), mert övék az Egek (Istenének) Királysága (királyi uralma).

4.Boldogok, akik szomorkodnak (keseregnek), mert vigaszt(alást) nyernek.

5.Boldogok a szelídek, mert ők bir(tokol)ják (birtokba veszik, osztályrészül kapják) a földet.

6.Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazság(osság)ot, mert megelégülnek vele.

7.Boldogok az irgalmasok, mert irgalmat nyernek.

8.Boldogok a szívben tiszták (tisztaszívűek), mert meglátják (észreveszik, felfogják) az Istent.

9.Boldogok a békességszerzők, mert őket az Isten fiainak hívják.

10.Boldogok, akik üldözést szenvednek az igazság(osság)ért, mert övék az Egek királysága (királyi uralma).

11.Boldogok vagytok, ha szidalmaznak (gyaláznak) titeket és üldöznek és hazudva minden gonoszt mondanak rátok (én)miattam.

"


Szerintem olyanokra értik, akiket kevés szeretet ér.

2016. máj. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom, higy a Bibliabol szarmazik, de bem en talaltam ki, hanem legutobb multheten voltam egy temetesen es ott lettem ra figyelmes, hogy mit is mondanak,
2016. máj. 11. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a lúzerekre meg a furákra érti ezt a biblia. Nekik nincs sok kapcsolatuk, nem tudnak úgy szórakozni, ismerkedni és kommunikálni (ide most mindent értek) ahogy a többiek... Ök visszavonulhatnak magukba, elmélkedhetnek, élvezhetik a természetet, jó zenéket hallgathatnak, megláthatják Istent... de ha nem is, elöbb utóbb csak jó lesz nekik, főleg most ezek után... mert egyes embereknél ez nem az önbizalomtól függ, az megvan nekik csak mégse megy a dolog. A sorsvédelem miatt pl én úgy jártam, hogy egy tinikapcsolatom se jött össze, és csak pár haverom, barátom volt, pedig próbálkoztam kökeményen mert még nem ismertem Istent.
2016. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!