Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez új jelenség a XXI. században?

Ez új jelenség a XXI. században?

Figyelt kérdés

Feltételezem régen is voltak felületes emberek. De most már csak felületeseket látok. Vannak kivételek, de annyira teszik sokan magukat, hogy az hihetetlen. Teljesen másnak adják ki önmagukat, nem tudom miért.


Ez egyedi jelenség ebben a korban vagy régen is ilyen rossz volt a helyzet?


A másik dolog meg ez a folyamatos menőzés, a tisztelet teljes körű hiánya. Amennyire tisztában vagyok a múlttal, tudom, hogy anno sokkal nagyobb volt az egymás iránti tisztelet, mint ma.


Vélemény?



2016. máj. 12. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában azt szoktam erre mondani, hogy Te vagy felületes, ha csak felületes embereket látsz.


Egyébként régen sokkal vitathatatlanabbak voltak a hagyományok, a formalitások követése. Az idősebb korosztály számára sok helyen még mindig az számít, hány szál virág kerül egy sírra, nem az, hogy mit érez. Ez a felületesség, és csak egy példa.

Ami meg a tiszteletet illeti: lassan jutunk el oda, hogy elhiggyünk, minden ember egyenlő. Tovább nem részletezném a véleményem

2016. máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne attól valaki felületes, mert csupa felületes embert lát?


Ha belegondolok, napok óta én sem láttam a felületen túlnéző embert. Bár én azt, hogy valaki másnak adja ki magát, nem felületesnek gondolnám, a felületes szerintem egész más.


Viszont az igaz, hogy sokan másnak mutatják magukat, mint amilyenek, szerepeket játszanak. A legérdekesebb az, amikor azt látni, hogy ugyanaz az ember másokkal találkozva mennyire megváltozik, másra mondja, hogy tetszik vagy nem neki, teljesen máshogy viselkedik. Aztán lehet rajta gondolkodni, hogy melyik az igaz.

2016. máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Miért lenne attól valaki felületes, mert csupa felületes embert lát?"


- Mert feltehetően külső, felszíni jegyek alapján ítéli felületesnek az emberek nagy részét. Kizárt, hogy az összes vele szembe jövő embert igazán kiismert, ugyanakkor gyakran tapasztalom, hogy aki egy kicsit többet foglalkozik a külsejével, azt máris felületesként könyvelik el.

De alapvetően felületesség a szememben bármilyen általánosítás.

2016. máj. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudom; de könnyen lehet, hogy nem ugyanazt értjük "felületesség" és " általánosítás" alatt.


Azért azt mégsem lehetne mondani, hogy csak egy-két, vagy néhány emberre igaz a felületesség manapság, vahy igen?


Meg azt sem, hogy manapság ugyanannyi a felületes ember, mint régebben volt. Még ha fészbúkon látható összes felrakott információt ki is zárjuk, mint esetleges statisztikai adatot.

2016. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen ez az új módi. Csak a külső a fontos, csak a gyorsaság, csak a mennyiség. Se a belső személyiség a tulajdonságok, se a munka minősége se a precizitás nem divat már.

Ez mindenhol jelen van. Gyorsul fel az egész világ. Egyszerűen mindenki úgy érzi nincs idő eléggé megállni megszemlélni átérezni átértékelni. Csak a buta műsorok agymosott tömkelege, csak a divat, és csak a gyors munka ami meghatározza az egész életet. A többi le van szarva.

2016. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!