Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtudná valaki mondani, hogy...

Megtudná valaki mondani, hogy József Attilának melyik verse szól 16 éven felülieknek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Több ilyen verse is van, az Óda például kifejezetten felnőtteknek, 16-18 év felettienek szól, de ilyen még:


A Dunánál

Elégia

Reménytelenül

A város peremén

Iszonyat

Levegőt!

Kései Sirató


Sok ilyen verse van, főként az Istenes versek, de a többi között is. Elég mély lélektaniak versei, mint ahogyan Attila is önmarcangoló, mélyen érző lélek volt.


Miért keresel ilyen verset?

2010. ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szabad ötletek jegyzéke...
2010. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az alkohol

Eszmélet

Talán eltűnök hirtelen

2010. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért keresek ilyeneket, mert az egyik tanárom azt mondta, aki először megtalálja azt a 16 éven felülieknek szóló József Attila verset amire ő gondolt, az kap egy ötöst!

2010. ápr. 13. 20:12
 5/10 anonim válasza:
Kiderült már, melyik volt az?
2010. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A gondolatolvasásra adnak ötöst? De hisz az a vers bármelyik lehet!?

Mondjuk, ha azt órán tanuljátok is, akkor leszűkül kb. 6-ra, de akkor is...


Melyikre gondolt?

2010. ápr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, melyikre gondolt, mert odaadtam neki egy listát (mindegyik rajta volt, amit mondtatok), azt mondta majd otthon megnézi és másnap mondja meg ki kapja az ötöst, de aztán nem jött be. Asszem beteg, úgyhogy még nem tudom!
2010. ápr. 17. 12:21
 8/10 anonim válasza:
És mostmár tudod?:D
2010. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyikre gondolt, mert azt mondta, hogy egyik se az ezek közül!
2010. ápr. 27. 12:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez dögség!!!! szóval, nem lehet megfejtés nélkül hagyni a versenyzőket!!! mert akkor minek is szólt erről??!! van idő, amig a megfejtéseket be lehet nyújtani és van idő a reménykedésre, hátha a mienk a nyerő válasz. De ha nem jön el a megoldás???? ez egy verseny esetén is állatság, ilyent egy normális pedagógusnak nem viselkedik. Mi marad meg azokban, akik mindent elkövettek, hogy megtalálják a megoldást????

a hiábavalóság!

az

tiszteltetem az okostojást

2010. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!