Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az olimpiáról?

Figyelt kérdés

Számomra kezd egy kicsit sok lenni, hogy az emberek többsége agyon isteníti a sportolókat és úgy beszélnek róluk mint hatalmas hősökről.Valóban tehetségesek, azt sem vonom kétségbe, hogy mennyi munkájuk van az egészben, de mégis zavar ez az igazságtalanság és túlértékelés. Mindenki választ egy életutat/foglalkozást, ők ezt választották ez a munkájuk ezzel keresik a pénzt(aminek a mennyiségét szintén igazságtalannak tartom), más az építőiparban, az egészségügyben dolgozik mégsem kap ekkora figyelmet vagy elismerést esetleg annyi pénzt amiből kényelmesen megélhetne élete végéig.

Egy szóval mindenkire lehetne hősként tekinteni.

Mielőtt valaki elkezdené nem, nem vagyok féltékeny,a sport nálam mint az emberek nagyobb százalékánál kikapcsolódás, lazulás valami szórakoztató a munka, tanulás és egyéb "hétköznapi/átlagos" tevékenységek mellett.

Említettem a tehetséget, nos ha úgy nézzük mindenki számára találhatnánk egy olyan sportágat amiben szuperül teljesítene, így kellő szorgalommal és akarattal bárkiből lehetne olimpikon (vagy bármi más)tehát nem egy lehetetlen vagy teljesíthetetlen dologról beszélünk.

Akkor miben van a hiba? Még én sem jöttem rá teljesen.

Az emberekből hiányzik a magukba vetett hitük, hogy ők is eltudnának érni bármit akarattal vagy szerintetek ez az egész így jó ahogy van, minden a helyén van egyensúlyban? A kérdéssel nem provokálni szeretnék, csak tényleg kíváncsi vagyok más véleményekre is.


2016. aug. 12. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vágyom arra betegesen, hogy más legyek mint amit én a többségnek hiszek, és nem taszítanak a népszerű dolgok, ezért nem zavar, és nem is próbálom elméletek gyártásával támadni.
2016. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy mindenki lehetne olimpikon. Csak olyan emberekről nyilván nem hallunk, akik gyerekkoruktól kezdve azon dolgoztak, hogy egyáltalán kijussanak, de nincs hozzá elég tehetségük. A világ legjobb versenyzői között kell lenni. Lehet, hogy van hozzá tehetsége valakinek, de van a világon 50, akinek jobbak a testi, genetikai adottságai és így nem jut ki újabb versenyzőként. (tegyük fel, hogy ugyanannyi munkával.)


De az mindenképp igaz, hogy munkával nagyon sokat lehet javítani a lehetőségeken. Megérdemlik az elismerést. Az viszont igaz, hogy talán anyagilag túlzott az elismerésük, de ennek ellenére nem sajnálom tőlük.

2016. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök, hogy a sportolókkal foglalkozunk es nem a mocskos senkiházi valóságsómenekkel. A sportolók, pláne az olimpikonok igazi tehetségek, akik letettek már annyit az asztalra, hogy megérdemeljék az elismerést.

Az orvosfizetésekkel meg kár már megint dobálózni. Természetesen botrányos, de nem hinném, hogy Hosszú Katinka tehetne róla. Én személy szerint a politikusoktól sajnálom inkább a pénzt.

2016. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"mégsem kap ekkora figyelmet vagy elismerést esetleg annyi pénzt amiből kényelmesen megélhetne élete végéig."


Dehogyis nem. A világ vezető építészei, programozói, szakácsai remekül megélnek életük végéig. Ja, hogy te a saját szakmádban sem tartozol a nemzetközi elitbe? Arról nem az olimpikonok tehetnek.

"

mindenki számára találhatnánk egy olyan sportágat amiben szuperül teljesítene, így kellő szorgalommal és akarattal bárkiből lehetne olimpikon "


Ez egyáltalán nincs így. Viszont te magad írtad le, mitől kiválóak ők: az akarattól és szorgalomtól.

2016. aug. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De, megérdemlik. Ők ennek szentelik az életüket, gyerekkoruk óta szinte mást sem csinálnak.
2016. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1# Értem szóval te az az ember vagy, aki leül a tv elé és élvezi a showt úgymond mindenféle túlgondolkodás nélkül csak szurkolsz és elfogadod, hogy ez így jó. Kár h ez nem elmélet hanem valóság. Köszönöm h írtál.


2# Nem feltétlenül csak olimpiára kell gondolni, kisebb nagyobb bajnokságokra ugyan úgy érvényes. És persze, hogy megérdemlik, mint minden alázatos munkát végző egyén.

köszönöm neked is :)


3# Tőlük minden bizonnyal többet érdemelnek. Nem akartam előjönni az orvosi fizetéssel, de valamennyi tényleg hős, hogy itt szolgálja a népet. Katinka..tudom nem tehet róla, a politikusok is jó példa, de a futballisták is stb..stb... Lehet kicsit bugyután fog hangzani, de amíg vannak emberek akiknek nincs lehetősége tiszta vizet inni nekem mindig ez fog erről eszembe jutni, h valami nincs rendjén. Tudom sarkalatos példa és egyikünk sem tehet róla, de mégis annyira globális.

köszönöm neked is


4# Igazad lehet, nos akkor én szeretnék róluk szintén ekkora hírverést látni. Egyébként nem csak az elit a kérdés, hanem a sima polgár mint mi, az hogy egy sima ápolónő aki nem fedez fel semmit, mert nem az a szakmája, egy nagyon nemes munkát végez ugyan úgy megérdemli a pénzét és a dicséretet.

"Ja, hogy te a saját szakmádban sem tartozol a nemzetközi elitbe?" -még tanulok és remélem valami hasznosat tudok majd a világhoz adni és nem a pénzért elhiheted :)

Az utolsó válaszodhoz pedig, igen a mondandóm végén fel is vetettem a kérdést: Az emberekből hiányzik a magukba vetett hitük, hogy ők is eltudnának érni bármit akarattal?! a válasz valószínűleg igen, neveltetés, szülők, környezet sok minden közre játszik.

köszönöm h írtál


5# A kérdés nem az, h megérdemlik-e vagy sem, hanem h nincs meg az egyensúly, a mérték! köszönöm

2016. aug. 12. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!