Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek művelődni?

Hogyan kezdjek művelődni?

Figyelt kérdés
Szeretnék tájékozódni különböző területeken csak nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki főként arra lennék kíváncsi, hogy milyen könyvek a leginkább megfelelőek kezdők számára a következő témákban: matematika,vallás,irodalom.filozófia,politika,nyelvismeretek?

2016. okt. 21. 20:51
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

homerosz oduszeia, iliasz stb.

hesziodosz theogony: istenek szuletese, munkak es napok stb.

hinduizmus: Bhagavad Gita stb.

Biblia: Ujszovetseg stb


kezdesnek ezeket a muveket erdemes ismerni

ezek nem csak vallasos de filozofiai alapot is adnak, illetve meg irodalmit is

ne csak egy forditast olvass el

nyelveknel en ajanlom hogy angolt folyekonyan anyanyalvi szinten tanuld ki (ha sok mast is megtanulsz)

matematikat iskolaban szoktakntanulni igy kesobb egyetemen foiskolan, vagyis bonyolultabb reszeket magadtol nehez lesz...

politikat meg nem kell tanulni csak a gonosz ened kell megtalalni :P

2016. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben úgy kezdeném, hogy egyetemi bevezető könyveket olvasnék. Politika témában ajánlom a Politika és politikatudomány c. könyvet. Nyelvismeretek alatt nem tudom, mit értesz, ha konkrét nyelveket akarsz tanulni, akkor bevezető tankönyvet keress, ha általában a nyelvészet érdekel, akkor ajánlom a Nyelv és nyelvek c. könyvet. Irodalomból érdemes végigmenni a gimis kötelezőkön (komolyan mondom, én pl. csak egy töredéküket olvastam el). A híres, ünnepelt írókkal, nagy klasszikusokkal szerintem nagyon nem lehet mellélőni. Vallás témában az Az Öt Világvallás c. mű.
2016. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dq ***** válasza:

1:


Kéne valami jobb módszer, egy "királyi út". Hogy ne kelljen elolvasni a Bibliát, mégis tudhasson az ember idézni belőle (nem pontosan, de mondjuk lényegében) az "ismertebb" (lásd: műveltség) részeket.

Sőt, erre talán az elolvasása nem is alkalmas, az ember nem fogja tudni, hogy mik azok a részek, amelyek valóban részei a köz-műveltségnek.


(Ugyanez áll a többi műre is, csak a Biblia példáján keresztül fejtettem ki)

2016. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as,te tipikusan az a diák lehettél,aki semmit nem olvasott el,csak megvette a rövidített tartalmat,ugye?:D


Egyébként legegyszerűbb,ha megnézi a kérdező,hogy milyen követelmény rendszer van az érettségire.Ott ki van részletezve,hogy melyik mű/műrészlet számít alapműveltségnek.

2016. okt. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dq ***** válasza:
Nem.
2016. okt. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!