Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi pontosan a társadalmi...

Metionin kérdése:

Mi pontosan a társadalmi felelősségvállalás? Egy diák milyen tevékenységet végezhet ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egy pályázatban van ez a kérdés, hogy soroljam fel a társadalmi felelősségvállalás jegyében végzett tevékenységeimet. Rágugliztam és csak olyat találtam, hogy cégek t. felelősségvállalása.

2016. okt. 28. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos a jelen pályázat kiírói nem igazán vannak képben, nem ismerik azokat a szavakat, amiket használnak.


A társadalmi felelősségvállalás az, hogy a társadalom egésze vállal felelősséget valamiért, és ehhez megteremti a speciális intézményi kereteket. Társadalmi felelősségvállalás például a nyugdíjrendszer, az egészségügyi ellátás, a közoktatási rendszer, stb. amelyek által a társadalom egésze vállal felelősséget az idősekért, betegekért, gyerekekért.


A pályázat kiírói valószínűleg azt akarták volna kérdezni, hogy milyen önkéntes munkát vagy közösségi munkát végzel. Beírhatod azt, akit az IKSZ keretében csinálsz.

2016. okt. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az önkéntes, közösségi munkára gondoltak.
2016. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Részben értek egyet az előttem hozzászólóval.


Az viszont szerintem nem igaz, hogy ezt a társadalom egésze vállal felelősséget illetve, hogy ehhez intézményi keretek megteremtése kellene (persze lehetséges és úgy nyilván hatékonyabb). Az egyén is vállalhat társadalmi felelősséget.

Például az is társadalmi felelősség vállalás, ha te nyilvános fórumon kiállsz a társadalom egy olyan csoportja mellett, amelynek nem vagy részese.

Például a mozgássérültek mellett és kifejted a véleményed az országban az akadálymentesítés milyenségéről.

De ugyanígy az egyén társadalmi felelősségvállalásához tartozik például a hülyéktől/műveletlenebbtől való nem elfordulás. Az, hogy birka türelemmel sokadjára is elmagyarázod neki a dolgokat, mert az, hogyha ő hülye marad az senkinek nem jó (ugye társadalmi szempontból sem) vagy hogy ezt azoknak is elmagyarázd, akik értelmesebbek mégis úgy vannak vele, hogy "Aki hülye haljon meg. Én nem vagyok." és otthagyja a szerencsétlent a hülyeségébe a sajt nyomorában. Ez is a társadalmi felelősségvállalás csak az egyén szintjén. Az más kérdés, hogy ezt valószínűleg nem fogadják el a pályázatban, de jó ha tudod.


Abban viszont teljesen egyetértek az elsővel, hogy minden bizonnyal önkéntes vagy közösségi tevékenykedésedre vagy valamilyen jótékonykodásra gondoltak.

2016. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ezek szerint a pályázat kiírói nem fogalmaztak túl szerencsésen (ez több más kérdésből is kitűnik). Akkor beírom az ilyen önkéntes munkát meg hasonlókat.
2016. okt. 28. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az egyén is vállalhat társadalmi felelősséget.

Például az is társadalmi felelősség vállalás, ha te nyilvános fórumon kiállsz a társadalom egy olyan csoportja mellett, amelynek nem vagy részese."


Természetesen ezeket az intézményeket egyének működtetik.

De a példánál maradva, ha fölszólalsz egy ilyen fórumon, akkor maga az a fórum ez az intézményes keret, és a társadalom egésze biztosítja annak a lehetőségét, hogy ilyen fórumok és más intézményes keretek létrejöhessenek.

2016. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy az intézményeket egyének működtetik, de azok az egyének valószínűleg az adott intézmény kereteit fogják alkalmazni.

Én úgy értettem az egyént, hogy én 16. számú Kovács Béla a 4. emeleti panelban is vállalhatok társadalmi felelősséget, ha egy falunapon a színpadon érvelek az akadálymentesítés mellett. Vagy ha független művészként, olyan témát választok műveimnek.

Ilyenkor a falunapi színpadot illetve - a művész esetében mondjuk - a facebook oldalt is a társadalom biztosítja?

2016. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1: A társadalmi felelősségvállalás nem az, amit te leírtál. Cégek, szervezetek önként vállalnak (a törvényi előírásokon felül) olyan kötelezettséget, amivel támogatják a társadalom jól-létét.

Pl. xy cég támogatja az x alapítvány egészségvédelmi programját, vagy akár saját programot indít.

2016. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!