Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyeseknek mi a bajok a...

Egyeseknek mi a bajok a finnugor nyelvrokonsaggal?

Figyelt kérdés
Szerintem inkább örülni kene hogy veluk akarnak minket rokonitani
2017. jan. 30. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Mert egyeseknek nem elegendő annyi "bizonyíték", hogy nincs jobb elmélet. Majd akkor fogadom el, ha 100 % lesz. Azt pedig nem értem miért örüljek, hogy velük akarnak rokonítani.
2017. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A finnugor nyelvrokomsag nem.elmelet hanem teny,akik szerint nem megalapozott azt se tudjak,hogy mitől Rokon két nyelv.mar hogyne örülnek hogy Nokia nemzetevel akarnak minket rokonitanu
2017. jan. 30. 23:32
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Neked lehet tény. Annak nem tény, akinek nem elég, hogy nincs jobb elmélet a magyar nyelv rokonságára.
2017. jan. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
simán cikinek tartják. Illetve még mindig abban a hitben élnek, hogy mindez csak Habsburg és kommunista propaganda. Persze utánanézni már nehéz ennek, hogy tényleg megvannak e azok a hasonlóságok a magyar és a finn-ugor nyelvek között, amik miatt rokoníthatóak. Eddig az összes alternatív elmélet amit hallottam az max azt bizonyíthatná, már ha van reális alapjuk, hogy ezek a nyelvek honnan származnak, illetve kikkel állhatnak közelebbi rokonságban. Leggyakoribb a turanizmus, ami szerint mi a török-mongol népekkel állunk kapcsolatban. A probléma az, hogy a turanizmus szerint a magyar, török, mongol, FINN ezek mind turáni népek. Nem csak nyelvrokonság szempontjából, hanem közös származásból is. Így ez a leggyakoribb ellenérv pont, hogy támogatja. Csupán kibővíti, hogy nem e lehetnek a finn-ugor nyelvek illetve maguk a finn-ugor népek is rokonságban az törökök és mongol népekkel. Illetve vannak még páran akik szerint a magyar a sumér nyelvvel rokon. Nem tudom, hogy ezt honnan szedik, de érdekes, hogy a finneknél is valamennyire létezik ez az elmélet, hogy a finn-ugor nyelvek sumér eredetűek. Szóval nincs olyan elmélet ami ezt cáfolná. Aki meg veszi a fáradságot, hogy utána néz a finn-ugor nyelvek nyelvtanának, a finn-ugor nyelvek szavainak, vissza keresi jó pár magyar szó eredetét, az nem fog olyanokat írni mint az előző válaszoló, hogy "nincs 100%-osan" bizonyítva. Az alternatív elméletek még annyira sincsenek bizonyítva, mégis egyesek úgy hisznek bennük mint valami vallásban.
2017. jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!