Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Baj, ha nőként antifeminista...

Baj, ha nőként antifeminista vagyok?

Figyelt kérdés
Ha nem is baj, úgymond "megbotránkoztató" a sok liberális meg nagy elfogadó ember között napjainkban? Egyébként egy teljesen normális életet élő nő vagyok, mondhatni kicsit "cicababa", és mostanában hiába divat ez a feminizmus, egyáltalán nem érzem a magaménak, sőt, eléggé idegesít ez a sok ráérő aktivista. Én megadom egy férfinak tiszteletet, ha ő is nekem. Szerintem nem vagyunk többek, mindkét nemnek megvannak a jó és rossz tulajdonságai. Csak mikor felhozódik ez a téma, néha már kínosan érzem magam az ilyen barátaim között, általában lehurrognak.
2017. febr. 26. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyenjogúság híven vagy, ez normális.
2017. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez lenne a normális gondolkodásmód, mind a férfiak mind a nők részéről.

Ennekellenére a feministák olyanok mint valami rossz kissebbség. Ha férfiként nem értek egyet vele, akkor egyből előveszik a hímsoviniszta meg a szexista kártyáikat, mert az ember ugye csak azért lehet más véleményen mert nem ismeri el őket.

2017. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve, a feminizmus nem a nő felsőbbrendűségét hirdeti, hanem a nő férfiakjal való egyenjogúságát hirdetik, ami teljesen normális dolog, akik már túlzásba viszik, és felsőbbrendűnek tartja a nőket, azokra a femináci jelzőt szokták használni.


Szerintem a feminizmus hirdetése (normális keretek közt) kifejezetten helyes dolog, hiszrn sok országban még mind a mai napig nem kezelik egyenrangúnak őket.

2017. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Maga a feminizmus miért is jelenti az egyenjogúságot?

Mivel csak az egyik nem van benne, az már Eleve bukta. Mert az jön le belőle hogy ezt a nemet részesíti előnyben.


A nagy egyenjogúsággal is egyébként az a baj, hogy sokan csak addig akarnak egyenjogúak lenni, amig az nekik előnyös. Aztán ha egy sutyerák nem engedi előre őket, akkor fel vannak háborodva, mert egyből nők.


Németeknél, ahol ez már régebbre nyúlik vissza, azt vettem észre, hogy pl. ezt az utóbbit abszolút nem várják el. Sokszor ha te érsz oda előbb az ajtóban szembe, ő áll félre, és meglepődik amikor mégis elengeded.

2017. febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!