Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a gender...

Mi a véleményetek a gender elméletről?

Figyelt kérdés

2017. máj. 12. 23:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Az én véleményem szerint az SJW-izmus(Social Justice Warrior) és a feminizmus(feminácizmus) kéz a kézben járnak. Ami régen volt divatos, hogy az embernek természete van, azt kell követni, amit ezek az ideológiák el akarnak törölni. Szerintük a másság, nem csupán elfogadott, de lassan nem másnak lenni bűn. Számomra ez sokban hasonlít a hitleri fasizmusra. A zsidókat is eleinte kvóták alapján csökkentették a felsőoktatásban(lásd, női kvóták), aztán megbélyegezték őket dávid csillaggal, aztán jött a munkatábor, majd a gázkamra. Hülyén hangozhat a kettőt összevetni, de én veszélyesnek tartom ezt az ideológiát. Van egy természetes feminizmus, ami nem csupán vállalható, de szerintem követendő is. Azonban amit a genderisták vallanak, az ennél lényegesen radikálisabb. Ott vannak nekik a safe space-es baromságaik meg a triggered, mansplaining, manspreading kifejezéseik. Ezek nem nő védelmében vannak, hanem a férfiak ellen. Oda jutott amerika, hogy a hitleri ideológia tagadása, egy teljesen ellentétes, de mégis hasonló ideológia felé halad. Itt a szabadság(melegnek lenni, transzneműnek lenni...) kötelező, aki nem szabad, az náci fajgyűlölő, kirekesztő, legalábbis ezt mondják. Ezek a genderisták beleestek ugyanabba a hibába ami miatt pl Hillary Clinton vesztett. Nem hajlandóak a másik fél indokait, érveit meghallgatni, hanem élből jönnek a megbélyegzések. A valódi feminizmisnak az volna a lényege, hogy ne legyen megkülömböztetés pl egy munkahelyen férfi vagy nő között, tehát egy nő is végezhessen "férfimunkát" és fordítva, azonos bérért, nem pedig az, hogy a munkaadóra rá van erőszakolva, hogy kötelező felvennie legalább 50%-ban nőket vagy feketéket, különben nőgyűlölő vagy rasszista. Szóval ez az ideológia szerintem nem csak hülyeség, de igenis veszélyes is lehet.
2017. máj. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Múltkor linkelték, hogy a genderizmus miatt megtiltották a fiúknak, hogy kocsikkal játszanak.

Mi ez a baromság??

2017. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
A genderelmélet egy tudományos szakterület, ahogy például az eugenika is. Ugyanúgy, ahogy a baloldal azonosítja az eugenikát a hitleri fasizmushoz (és sajnos tiltották be), úgy hasonlítja a jobboldal a genderelméletet a feminácikhoz, ahogy ezt az előző válaszolók meg is teszik. A nemi szerepek kutatása nagyon fontos tudományterület, és a tudomány kutatása minden esetben támogatandó, mert az igazságokat és tényeket csak így lehet feltárni. Ez egyáltalán nem összeegyeztethető azzal a törvényjavaslattal, hogy mindenkinek kötelező melegnek lennie, mint ahogy ezt mások hangoztatják, mert az utóbbi esetben egy szélsőséges csoport kinyilatkoztatását láthattuk.
2017. máj. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem először azt kellene megkérdezni, hogy egyáltalán mi annak a pontos definíciója, mert eléggé hadilábon állnak egyesek vele, lásd az első kettő válaszolót.
2017. máj. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Van férfi és nő. A férfi legyen férfi a nő meg nő, mindezt egyenjogúság mellett.

Nincs itt szükség semmiféle elméletekre meg kutatásra.

Ez a véleményem.

2017. máj. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%
5#, a nemi szerep nem egyenlő a nemi indentitással.
2017. máj. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
15%

Addig nincsen vele semmi probléma, amíg nem a férfihatalom megdöntésére akarják felhasználni. A hatalmat a férfiaknak kell gyakorolnia, ezért én igazából a nők számára be is tiltanám a gender elmélettel való foglalkozást.


Viszont férfiként egy érdekes tudományág. A gender elmélet kutatóitól végre megtudhattam, hogyan döntötték meg a férfiak a nők hatalmát és hogyan váltak az emberiség uralkodóivá. A genderizmus abban is segíthet akár, hogy ezt a hatalmat megtarthassuk. Viszont nőknek nem való, mivel még felébrednének.

2017. máj. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
32%

# 6


Mit mondtam a férfi legyen férfi a nő nő.

Ha egy férfi nőnek képzeli magát, vagy egy nő magát férfinak, akkor sürgősen kell adni neki egy beutalót a pszichiátriára, mert személyiségzavaros, beteg ember.

2017. máj. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Akkor gondolom a nők 70%-ának pszichiátriára kell mennie, mert munkát mer vállalni és politizál, és a férfiak felének, aki mer házimunkát végezni. A nemi szerepeknek és szerepvállalásnak nincs köze ahhoz, hogy ki minek képzeli magát.


Az indentitászavar pedig egy komoly betegség, nem tudom miért érzed azt, hogy ezzel most neked feltétlenül dobálóznod kell.

2017. máj. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
19%
Szélsőséges kitaláció az egész. Ez a videó tökéletesen összefoglalja, amit tudni érdemes a témában: https://www.youtube.com/watch?v=mXqo_-ldATw
2017. máj. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!