Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A gyakorikerdesek.hu egy...

A gyakorikerdesek.hu egy reprezentatív "minta" szerintetek az egész országhoz képest? (lent érthetőbben. )

Figyelt kérdés

Szóval ezt úgy értem, hogyha felteszem kérdésnek, hogy mittudomén "utálom a kutyákat, szerinted hülye vagyok?" (mondjuk nem pont az állatos topicba, hanem egy másikba:) mondjuk önismereti kérdések közé), és 70% szerint szívtelen dög vagyok,és agyon kéne engem lőni, 20% szerint csak jobban meg kellene ismernem a kutyákat, maradék 10% meg szintén utálja a kutyákat, akkor ez nagy valószínűséggel reprezentálja az egész ország véleményét?


(nem tettem fel egyébként ilyen kérdést, meg a kutyákat se utálom, csak ez jutott eszembe)


2010. máj. 17. 23:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vajon kik járnak főként erre az oldalra?
2010. máj. 17. 23:57
 2/15 anonim ***** válasza:

azt gondolom, ez sokkal inkább reális kép lehet, mint egy közvéleménykutatás. mert igaz, azok is névtelenek, de ott mégis alap esetben egy húsvér embernek mondod meg közvetlenül a véleményedet, aki megkérdez erről.

mégis abból a szempontból meg nem egészen az, hogy a netezők nagy része inkább a fiatalabb korosztályt képviseli. Pl az 50 felettiek (vagy írjak 60-at?) kisebb számban vannak itt, mint amúgy az országban. egy közvéleménykutatásnál viszont ügyelnek rá, hogy minden korcsoport olyan arányban nyilatkozzon, ami az országos atrányuk.

2010. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló jól mondja! És már csak azért sem lehet reprezentatív, mert nem tudod,hogy egy válaszoló hányszor küld választ a kérdésre, ergo lehet, hogy 40 válaszolóból csak 20 van, mert a másik 20-at egy ember küldte be.
2010. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

Nem lehet


Pl egy csomó jobbikos van a neten


De az országban csak kevés

2010. máj. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én csak bizom benne, hogy ide többnyire a buták járnak kérdezni, illetve okoskodni, mert ha az egész ország ilyen intelligens, mint a gyakorikérdésezők, akkor nagy a baj!
2010. máj. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Vannak fent azért értelmesebbek is, a többieket meg le kell magasról ... :) Azért nekem szerencsére mindig volt, aki értelmes választ tudott adni a kérdéseimre és hasznát vettem. :) Bár, az ellenkezőjét is tapasztaltam már. Pl. a 20 perccel ezelőtti kérdésemnél... -.-"
2010. máj. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem. Mindig ugyanaz az x ember válaszol egy adott témakörben... És általában ugyanaz az y ember jár erre az oldalra.
2010. máj. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem, mivel itt alapból k*rva sok a külföldi (én is :D) De tényleg. De amúgy sem, a fiatalok itt többen vannak (pedig igazából az idősek vannak többen), itt alig van cigány, nincsenek olyanok, akiknek netre se futja, stb.
2010. máj. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Hali!



Szerintem eléggé reprezentatív, de csak bizonyos témakörökben. Ember- és témafüggő, hogy mennyire az. Ahol az emberek segítséget kérnek, és érezteti a válaszadókkal azt, hogy igenis, ez egy nagy probléma, ami neki van, abban a topikban őszinték a hozzászólók és rokonszenveznek az esetek többségében a kérdezőkkel, azonban nagyon sokszor csak együttéreznek, holott meglátásom szerint inkább megoldási javaslatra lenne szükség, mert az esetek zömében a kérdezőknek tényleg segítségre lenne szükségük és az ő problémáik rávilágtanak arra, hogy mik a mai átlagembereket és az átlagfiatalokat foglalkoztató legfontosabb kérdések és problémák.


Arra is rávilágítanak, hogy a mai média és a sajtó, kiváltképpen a kereskedelmi TV- és egyes rádiócsatornák miféle agymosótevékenységet folytatnak, és mennyi új problémát kreálnak, elsősorban a védtelen és naív fiatalok és felnőttek körében Hazánkban és a határon túl egyaránt. Nem egy embert ill. most már talán néhány távoli barátomat volt szerencsém megismerni, akikkel annyira jó kapcsolatba kerültünk, hogy azóta is rendszeresen videókommunikálunk.



Azokban a témakörökben, amelyekben válaszadóként próbálok reprezentatív megoldásokkal előrukkolni, sajna vannak olyan kérdések, amelyek állandóan ismétlődnek mindannak ellenére, hogy már harmincmilliószor feltették őket vhogy, ez arra utal, hogy sajna, nagyon sok kérdező vagy képtelen észrevenni, vagy (és ez a zöme) pedig csak 1xűen lusták használni a keresőt, pedig sokszor le7 hasznosabb lenne.



A GyK-nak nagy előnye (időnként azonban sajnos hátránya is, hogy bizonyos kérdéseket ismeretlenül, akár tapintatosan vagy anélkül, de fel lehet tenni, pozitív értelemben a megoldás, negatív értelemben a "telefonbetyárkodás", kötekedés, rosszabb esetben bántás, provokáció érdekében.


Arról meg, hogy bizonyos válaszadók értelmesen feltett kérdésre "Terhes vagy"-ot, vagy bármi hülyeséget írnak, csak úgy szórakozásképpen, nagyon arra enged utalni, hogy rengeteg fiatal komolytalankodó, ill. egyéb korosztályú, de rosszmájú személy is képtelen befogni a csőrét akkor, amikor igazán szükség lenne a kérdezők szempontjából arra, hogy hallgassanak.



Azt, hogy >>privit lehet írni, jó ötletnek tartom, mert így nagyon sokan ha vkiben bizalmat éreznek, tudják folytatni a kommunikációt intimebb közegben is, azonban ezzel kapcsolatban is vannak önbíráskodók.


Adott vélemények ill. személyek reprezentatívitását a felfelé, oldalra ill. a lefelé mutató hüvelykujjak sajnos tévesen jelzik. Az én esetemben pl. rengetegen írják, és mondják is, akik már ismernek vhogy, hogy jó az, amit csinálok, azonban vannak akik, mániákusan le akarnak leplezni, ill. irigyek rám, egyesek rosszmájúak, vagy mert nem ill. félreértelmezik (akarva-akaratlanul) segítő szándékomat szándékosan lepontoznak. Most jelenleg csak 84%-om van, néhány nappal ezelőtt belepofázott egy általam talán hipochondernak nevez7ő flegmatikus Anyuka, és bár nem közvetlenül hozzám beszélt, de egyértelműen rólam, beijesztve ezzel a topik kérdezőjét, emiatt kénytelen voltam megvédve önmagamat kiosztani őt, rákövetkező nap vettem észre, hogy 85-ről 84-re esett le a %-aim száma. Szóval, reprezentatív? Ez... NEM!



Sajnos az nem szabályozható itt, hogy egyes megválaszolatlan, vagy gyakran ismételt kérdéseket, topikokat örökre kivenni, törölni innen, és ez alapján nem lehet a válaszadóknak egyénileg bekategorizálni a válaszaikat, hogy adott esetben 1--1-et könnyebben meg lehessen találni, vagy törölni bizonyos (lényegtelennek megítélt) topikok linkjét a saját fiókban feltüntetett "Megválaszoltjaim" menüpont alatt.

Az sem a legkellemesebb, hogy nincsenek a válaszok beszámozva, mert így gyakran nem lehet bizonyos válaszadókat másképpen azonosítani, csak úgy, hogy a dátumot és a válasz rögzítésének időpontját bele kell írni.



* * * * *

Visszatérve az alapkérdésre, összegezvén a véleményemet, a válaszadók %-os megítélését nem tartom reprezentatívnak, azonban maguk a használható válaszok, értelmes kérdések teszik azzá ezt a fórumot, ami... értékessé. Itt lehetőséget kaptam hallatni a hangomat bizonyos témakörökben, egyes témákban, dolgokban kibontakozni, és sokmindenkinek tudtam már így magam is segíteni, akinek az élete keserűbb volt, de talán egy picit, akár teljesen megváltoztathattam, céljaim és reményeim szerint a jó irányba.



Üdv: EE

2010. máj. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

>...


Ami még kimaradt... de most ismét szembesülnöm kellett vele, az a magyar ember HELYESÍRÁSA és megfogalmazása. Igaz, én gyakran használok rövidítéseket, mert rengeteget írok, és nekem így könnyebb, de töre"x"em a közért"7"őségre, azonban a helyesírás az emberek zöménél katasztrofális. (Gumikötél helyett "Kumikötél"; Segíccsetek; Ly=/=J,...stb.)


Jah igen, és nagyon sok "ferdehajlamú", vagy szélsőséges gondolkodású ember is jár ide, egyesek fel is vállalták magukat és végül a moderátorok állították le őket, akik egyébként megbízható, rendes munkát végeznek és sokaknak segítenek, pl. ha választ rontasz, vagy ha egy-egy topikot megtisztítanak a söpredék legalja, alpári hozzászólásoktól. Az ő munkájuk nem mindig észreve7ő, de nagyon sokat tesznek azért, hogy megmaradjon egyfajta jóhangulatú, "építő" közeg, ill. hogy békesség legyen a topikban hozzászólók ill. hozzászóló és kérdező között.

Köszönet érte! :-)


EE

2010. máj. 18. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!