Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Spanyol Vueltán (kerékpár...

A Spanyol Vueltán (kerékpár körversenyen) Minden nap ugyanazok a versenyzők állnak starthoz, vagy minden nap mások?

Figyelt kérdés
2017. aug. 22. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, egy futballcsapat sem áll ki minden meccsen más kerettel :)


Ezek ugyanúgy csapatok, ezen csapatok pedig a meghatározott nevezett keretükkel vesznek részt, mint bármilyen más sportágban bármilyen más csapat, annyi különbséggel, hogy egy kerékpáros csapat (ha jól tudom ez országúti kerékpárnál 9 fő) egy embere kidől, akkor nem cserélhető. Tehát mondjuk A csapat 5 embere egy nagy bukás miatt úgy kidől hogy nem tudja folytatni, akkor A csapat a továbbiakban négy emberrel kell továbbmennyen.

2017. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azta :)Köszi szépen! Ezt nem tudtam, a tegnapi napot végig néztem, a mainak csak a végét láttam. Hát akkor iszonyat sokat mennek. Nem semmi
2017. aug. 22. 22:39
 3/7 anonim ***** válasza:
De ugyanazok ám! Úgy néz ki a dolog, hogy a versenyen elindult 22 csapat, mindenki 9 fővel. Tehát elindult 198 ember, rajuk kívül senki nem versenyezhet. A Vuelta háromhetes verseny, és ez nem csak szóvirág, valóban 21 nap tekernek, minden nap egy szakasz. Aki egy szakaszt nem tud befejezni, annak vége a versenynek, nincs olyan, hogy áhh, ma fáj a lábam, 20 km után kiszállok, és majd holnap megint tekerek. Nem, aki nem éri el a célt, az kiesett. Egyébként idén 3297,7 km-t teljesítenek összesen.
2017. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De hát ez embertelen, ebben már semmi öröm sincs, szerintem. Vagy olyan magas értékű a jutalom? Három hét alatt 3000 km? És láttam, hogy tipliznek 51-el síkon, de láttam már hogy elérték a 71-et is, mármint sebességet. Hogy tudnak regenerálódni? A térdük nem megy tönkre? Napi 4,5 óra "erőltetett menet" Miért éri meg ez nekik? Oké, hogy sport én is imádom a sportot, én hegyet mászni szeretek( hetente egyszer kirándulok télen-nyáron, ez mellett úszom, kerékpározok én is), és a világból kimennék én is megmászok egy nap 1000-1500 métert, 15-20 km meg sem kottyan, de én a saját tempómban begyek közben élvezem a tájat, pihenek közben nézelődök és egész nap kirándulok. De ebben mi a jó?
2017. aug. 23. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kemény kérdés. Valószínűleg ha röviden akarnék válaszolni, akkor annyival lezárnám a dolgot, hogy ők mind fanatikusok, nem csak simán szeretnek biciklizni, de nem tudnának nélküle létezni.


Jobban belemenve a témába, nem a pénz a hajtóerő. Azt szokták mondani, hogy csak pénzért senkiből nem lesz nagynevű kerékpáros, egyszerűen az túl kis motiváció, túl sok szenvedéssel jár a szakma. Egyébként a legjobban fizetett kerékpárosok 5-6 millió eurót keresnek évente, ami nyilván baromi nagy pénz, de egy focistához képest bagó. És ilyen kerékpárosból alig van 1-2 darab a világon. Mondjuk a Giro-n/Tour-on/Vuelta-n induló kerékpárosok átlagos évi fizetése olyan 800 ezer euró lehet. Pedig ők tényleg a világ legjobb pár száz kerekese közé tartoznak.


Hát hogy kinek mibe van öröm az relatív. Valószínűleg ők a minél durvább teljesítmények megszállottjai. Ezt csak így lehet.


Jaja, szokott lenni nagy menetelés, síkon akár megrántják 60 km/h-val, de ami igazán brutális, hogy egy nagyon durva lejtőn akár 100 km/h-nál többet is el szoktak érni. Ez már életveszélyes.


Hát mikor mennyit mennek. Van olyan szakasz, amit 3 óra alatt ledarálnak, de olyan is előfordul, hogy 7 óra kell egy keményebb szakaszra. a 4-5 órás átlag az szerintem reális.


Mindenképp extrém terhelés, ebben nem is lehet vita. Szerencsére azért az elmondható, hogy őket a legprofibb orvosok, terapeuták, szakácsok, dietetikusok veszik körül, mindenből a lehető legjobbat kapják.

Ezzel együtt természetesen nagyon necces egy hivatás, tán embertelennek is tűnhet. Azonban azt ne felejtsük el, hogy mindenki önszántából van ott. Egész egyszerűen ezt akarják csinálni.


Vannak még ennél is durvább dolgok, pl 24 órás futás (!), ironman versenyek, ultramaratonok, vagy pl. Fa Nándor világkerülő vitorlázásai is ide sorolhatóak. Egyszerűen az emberek kis %-ának erre igénye van.

2017. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mint most a touron, amikor 100-al száguldottak le, azt valamelyik csóri leegyenesítette a kanyart egy elég szűk kanyargós lejtőn, legázolta a társát, majd a sziklafalat is lefejelte. Ahogy a fentebbi írta nem teljesen veszélytelen a dolog, plusz ha megnézed ezeket a fazonokat, a többségük ilyen kis nyurga, vékony karokkal és az altestükhöz képest kisebb felsőtesttel. Ezek közt a bicajosok közt is azért vannak különbségek. (Általában a sprinterek azok, akik inkább emberekre hasonlítanak, de azok nem nyernek három hetes versenyeket)
2017. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 25. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!