Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról az emberrő...

Mit gondoltok arról az emberről, aki sokszor használ idegen kifejezéseket?

Figyelt kérdés

Okos, művelt ember ?

Beszédét akarja színesíteni ?

Tudálékos, okoskodó, nagyképű alak, aki a tudását akarja fitogtatni ?

Te használsz idegen szavakat ?


2010. máj. 28. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyira utálom az effektíve kifejezést, herótom van tőle. Unokatesóm ezt előszeretettel használja, abszolút nem áll jól neki. Én nem használok semmiféle idegen szavakat, én szeretek magyarul beszélni. Tudálékos igen! Okoskodó igen! az ilyen ember.
2010. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudálékos,sznob ember.

Okos,művelt ember csak akkor használ idegen szót,ha nincs magyar megfelelője,vagy a helyzet szükségessé teszi. Pl.egy szakmai megbeszélés stb. Esetleg akkor,ha a társaság tagjai vele egyforma szinten vannak.

Nagy bunkóság olyanok előtt idegen szavakat használni,akiről tudjuk,hogy nem értik azokat.

2010. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha olyan szavakat használ, amelyek idegen (pl latin) eredetűek, de már szerves részét képezik a magyarnak, azzal semmi gond nincs.

Én személy szerint azt ítélem el, ha valamit gyönyörűen ki lehet fejezni magyarul, de az illető tudálékosságból angolul mondja.

2010. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy nagyképű okoskodó, előfordulhat hogy csak nem jut eszébe a magyar megfelelője, vagy beszélne érthetőbben de már megszokta.
2010. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is teljesen felesleges teletűzdelni a mondandónkat idegen szavakkal, de egy munkatársam folyton megteszi. Ezért is raktam fel a kérdés, hogy más is idegesít, vagy sem. Jó,persze nem azt mondom, hogy ne használjunk idegen szavakat, de azért az túlzás, hogy rendesen szótár kell hozzá :)
2010. máj. 28. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!