Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mióta szokás az óraátállítás?...

Mióta szokás az óraátállítás? Mire jó? Minden országban van ilyen?

Figyelt kérdés
2008. okt. 25. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
elég sok országban van, elektromos áram megtakarításra használják, országtól függ, hogy mikor vezették be ott.
2008. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

igen, úgy ahogy az előző írta - abból adódóan lehet(ett) spórolni, hogy a téli átállításnál még világos volt, mikor fölkelünk, nem kell annyit világítani

viszont mára már szerintem teljesen okafogyottá válik az állítgatás, több gondot okoz, mint amit megspórolunk vele

2008. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Csak Európában szokás az óraátállítás, az Atlanti-óceán másik oldalán nincs ilyen.
2008. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez tök hülyeség! Ha nem kellene átállítani az órát,akkor nem látom,hogy mennyire sötétedett már be? Tudom,hogy nem emiatt,de ez akkor is nagy hülyeség! Visszafelé fogok ezentúl közlekedni a kocsival,hátha nem fogyaszt majd enyit;)
2008. okt. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Ez a világításon való spórolás addig működött, amíg tényleg 8-tól 4-ig dolgoztak az emberek. Manapság reggeli világítás helyett esti világításban dolgoznak még néhány órát.
2008. okt. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy hallottam egy műsorban, hogy csak régen volt fontos az energiatakarékosság szempontjából, viszont mára már teljesen elvesztette az értelmét, és, hogy már gondolkoznak arról, hogy pár év múltán talán beszüntetik ezt az állitgatást. Remélem eljön egyszer az a nap.
2008. okt. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a nyári "időszámításunk" a természetes, a mostani a mesterséges?
2008. okt. 26. 07:51
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
ahogy mondod.
2008. okt. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A téli időszámítás a valós idő, a nyári van előre tolva egy órányit!

Az volt az elgondolás, hogy a délutános műszaknak (14-22 óráig) később kellett lámpát gyújtani. Amikor nálunk bevezették '86 körül, akkor még nem voltak éjjel-nappal nyitvatartó üzletek/benzinkutak stb..., este 10 óra után gyakorlatilag megállt az élet, nem kellett világítani se, csak az utcákon.

2008. okt. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Régen az energiatakarítás miatt volt, de ma már semmi értelme. Remélem beszüntetik...
2008. okt. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!