Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik népek szeretik a...

Melyik népek szeretik a magyarokat Európában?

Figyelt kérdés
Én Németországban élek, nekem is van véleményem, de kíváncsi vagyok máséra is.

2018. ápr. 18. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
lengyelek
2018. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem köztudott, de Boszniában és Montenegróban is szeretnek minket.
2018. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Görögök is.
2018. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
törökök.
2018. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lengyelek. Rajtuk kívül a törökök, mert azt hiszik van valami közünk hozzájuk (olyasfajta, ami a nyelven túlmutat), és nem vertük szét őket számtalanszor, mikor ide jöttek.


Sok német is szereti a magyarokat. Ideértem az osztrákokat.


Leginkább egyéntől függ, az ő történelmi-politikai-filozófiai nézeteitől. Találkozhatsz olyan lengyellel, aki ki nem állhatja a magyarokat, mondván bőven visszaéltünk a történelmi barátságunkkal, és szétválasztottuk őket a szláv testvéreiktől, stb.


A Görögök nem is igazán vesznek tudomást Magyarország létezéséről. Tudom, mert részben Görög vagyok, mástrészt a barátnőm is Görög, Görögországból.


Az Irániak (perzsák) ellenben, és a Közel-keleti árja-szkíta népek nagyon is kedvelik a magyarokat, és a testvéreiknek tartják őket. :) A szkíta ág másik leszármazottainak. Vicces, hogy mennyivel többet tudnak a magyarok eredetéről, mint a magyarok.

2018. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
en azt tennem hozza, hogy nekem a torok kollegam mikor megtudta, hogy magyar vagyok, megolelt es elkezdte fujni (nemetul) a magyar tortenelmet, a magyar kiralyokat, a honfoglalast, meg Attilat. annyira zavarba jottem nem tudtam hova tenni.
2018. ápr. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Minden állítás tévedés. Úgy általában, hogy egy nép szeret vagy gyűlöl egy másikat, nem értelmezhető.

Egy konkrét ember viszonyulhat egy másikhoz, ha azonos nemzetiségből sok hasonlóval találkozik, sem vonhat le általános következtetést.

Van sok lengyel, aki sok magyart utál. Nem tudja ugyan, miért utálja, de utálja. Nemrég volt rá példa bőven. Lehetnek rossz és jó tapasztalatok göröggel, törökkel, némettel, másokkal .

Én elég sokfelé jártam, de önmagában senki se utált. Még a gyanakodókkal is kijöttem, és a tapasztalat változtatta a szemléletüket. Legalábbis irányomban, a tapasztalatom szerint.


Szóval nagyon abszurd dolog az ilyen általánosítás, és nagyon rossz irányba vezet.

2018. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
95%
Mindenki más, nem lehet nemzetekröl általánosítani.
2018. ápr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!