Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek melyik szláv nép a...

Nektek melyik szláv nép a legszimpatikusabb?

Figyelt kérdés
Melyikük a legnormálisabb, legkulturáltabb és legkorrektebb(általánosságban véve) népség közülük?

2019. febr. 7. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szlovének. Pont olyan igényesek mint osztrák szomszédaik, de az osztákokra-németekre jellemző pökhendi, sznob stílus nem ragadt át rájuk. Az olaszok és horvátok lazasága is jellemző a szlovénekre. Nekem legalábbis még sosem volt velük rossz tapasztalatom, de tuti vannak ott is rossz emberek ahogy mindenhol.

De egyik szláv néppel sincs semmi bajom amúgy. Még a rettegett oroszok és szerbek között is sok barátságos és korrekt ember van. Sőt a szlovákok között se mindenki veszi be a magyarok automatikusan rossz emberek maszlagot.

2019. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a csehek
2019. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó ideig Angliában laktam,rengeteg féle emberrel találkoztam,voltak viták,összetűzések,problémák.Egy nációval nem volt soha gondom,ők a lengyelek.Akárhol dolgoztam az országban,a lengyelek automatikusan barátként kezeltek,én is őket.
2019. febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelek.
2019. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Cseh, szlovén, horvát.

Egyébként egy néppel sincs bajom, főleg az egyént keresem mindig, de a szlovén precíz és egyben laza mentalitás például nekem elnyerte a szívemet egyből :D

2019. febr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Cseh és horvát.De a szlovénok is rokonszenvesek.
2019. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A horvátok.

Évente Horvátországban nyaralunk, és mindig, mindenhol jó a hangulat. Az emberek vidámak és nyitottak, lelkesednek mindenért. Nagyon összetartóak.

Amúgy a többi néppel sincs bajom.

2019. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

!Saját véleményem és tapasztalatom lesz ide leírva, ami nem feltétlenül igaz a nép nagytöbbségére, csak az általam ismert emberekre!

Egyrészről a lengyelek, egy nagyon másik részről pedig az oroszok.

Lengyelből nem ismerek sokat, egy-két embert csak, de ők mindenképpen jó benyomást keltettek bennem.

Az oroszok közül elég sokkal beszéltem már, ebből kb. 3-mal tartom a kapcsolatot. Ők megmutatták, hogy a róluk alkotott sztereotípia csak nyomokban igaz.

2019. febr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Személyes vélemény alapján az ukránok, lengyelek és oroszok a kedvenceim. Kijevben élek 3 éve, úgyhogy megismertem az ukránokat, és attól függetlenül, hogy otthon nem a legjobb a vélemény róluk, egy végtelenül rendes, szorgalmas, segítőkész nép. Alapból rendesek voltak mindig velem, de miután megtudták, hogy magyar vagyok mégkedvesebbek voltak. Sose ért semmilyen attrocitás, de még csak ferdén se néztek rám:D


A második a lengyelek, akik szintúgy barátnak tartanak minket mint mi őket. Egyszer egy lengyel családdal grilleztünk és egész este beszélgettünk, és telejsen olyanok amúgy mint mi. Az meg hogy egyszer Gdanskban, ami az konkrétan a Balti-tengernél van, egy múzeumban magyarul mondták nekem, hogy lengyel magyar két jó barát, nekem nagyon jól esett.


A harmadik helyen az oroszok vannak, őket kevésbé ismerem. Velük inkább online beszéltem, de ők is jól viszonyultak hozzám mindig.

2019. febr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Szlovén, cseh, lengyel.
2019. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!