Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi kellene, hogy...

Szerintetek mi kellene, hogy alapműveltség legyen?

Figyelt kérdés
Most nem az a kérdés, hogy szerintetek mi alapműveltség, hanem mi lenne az, amiben jó lenne ha az emberek tájékozottabbak lennének.
2019. máj. 5. 08:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

- 4 alap kommnuikációs forma megismerése már gyerekkorban. Ennek alapja, ami hiányzik a magyarokból: EQ: érzelmi intelligencia. Ezt elfolytják és kiírtják az iskolában jelenleg, pedig szükség van arra, hogy az ember tudja, mi a különbség a gondolatok és az érzelmek között és tudja megélni az érzelmeit. Különben szorongó, indulatos és közönyösek lesznek az emberek (mint a 4-es-6-os villamoson a reggel közlekedők).


- A jogi alapismereteknek nem akadémikus alapismereteknek kell lenni, hogy hogyan jön létre a jog és mi a római jog, hanem az, hogy mennyire szopat az állam, a munkahely, az építőipar, a fogyasztói társadalom és milyen módon lehet megvédeni magadat és kitől kell segítséget kérni, amikor látod, hogy igazságtalanul járnak el veled szemben.

2019. máj. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

"Ezt elfolytják és kiírtják ..."


Helyesírás.

2019. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 lilla64 ***** válasza:
100%
A google használata
2019. máj. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A Google használata mindenképpen, helyesírás, informatikai ismeretek és matematika.

A Google lehet, hogy viccesen hangzik, de a mai világban rengeteg információhoz hozzá lehet jutni úgy, hogy tudod használni. Felesleges olyan dolgokat megtanítani a gyerekeknek, amit másodpercek alatt megtalálnak a neten. Inkább a megszerzett információ helyes értelmezését kellene megtanítani nekik, nem szabadna semmit sem bemagoltatni velük.

Nagyon szomorú és meglepő, de sokan még most sem képesek teljes mértékben kihasználni az internet lehetőségeit.

2019. máj. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szerinted hogyan lehet kihasználni teljesen az internet lehetőségeit?
2019. máj. 5. 09:05
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

Köszönöm a kedves és segítőkész kiigazítást, mostmár tudom, hogy mit rontottam el és tudom, hogyan kell helyesen leírni.


Jah: nem, mert csak a hibát emeled ki, és nem segítesz másnak ezzel. De köszi, szépen reprezebntáltad, hogy mit jelent, hogy valaki teljesen alacsony szinten van az EQ terén.

2019. máj. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Már az óvodában megtanultam mindent, amit tudni érdemes. Azt, hogy hogyan éljek, mit tegyek, mind az óvodában tanultam meg. Robert Fulghum
2019. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#5 Meg kell tanulni használni. Mit hol és hogyan keress, az egyes információkhoz hogyan viszonyulj (gondolok itt a forráskritikára, mit kell fenntartásokkal kezelni és miben bízhatsz meg majdnem mindig).

Mint minden másnál is, itt is a gyakorlat teszi a mestert. Sok gyakorlás után sokkal jobban kiismered magad az interneten is.

Ezért nem szabadna tiltani egy gyereket sem az internettől. Ez bizonyos kor után óriási lesz a szakadék közte és a nem korlátozott társai között. Idegenkedni, félni fog a technikától, ami a mai világban szerintem nagyon nagy hátrány.

2019. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az alapműveltség egy olyan fogalom, ami jó, ha van, de legtöbbeknek hiányos és enélkül is meg tudnak élni enélkül nagyon jól beilleszkedve a társadalomba.
2019. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igaza van az első válaszolónak! és igen, a goggle is alapvető.


én még ezeket tenném hozzá:

1. elsősegélynyújtás

2. hulladékkezelés, hulladékmentes gondolkodásmód

3. valódi szeretet (empátia, törődés, együttműködés, tisztelet, türelem)

4. hogyan kell nőnek ÉS anyának ÉS egyéniségnek lenni. hogyan kell férinak ÉS apának ÉS egyéniségnek lenni


szóval összességében minden olyan, ami talpraesetté és teljes értékű emberré tesz!

2019. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!