Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kik a magyarok rokon népei?

Kik a magyarok rokon népei?

Figyelt kérdés
A hivatalos álláspont szerint a finn-ugor nyelv családba tartozik a magyar nyelv, de legyünk őszinték, sem ők nem tekintenek ránk rokon népként, sem mi rájuk. A törökök minket testvér népnek tekintenek, de ez elég ellentmondásos, hiszen tudjuk, hogy a 150 éves török uralom alatt nem épp testvérként bántak a magyarsággal.

2019. jún. 10. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvrokonok vagy genetikai rokonok?
2019. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvileg a finnugorok. Személyes tapasztalatból tudom, hogy ők is így gondolják, tanítják is náluk az iskolában a közhiedelemmel ellentétben. Viszont ez nem több nyelvrokonságnál.


Genetikailag a környező népek a rokonaink.

[link]


A törökök a rokonságot a hun legendákra alapozzák, mivel ők a hunok leszármazottjainak tekintik magukat. Genetikailag nem vagyunk rokonok. Nyelvileg van néhány hasonlóság.

Kultúrális kapocs pedig a lovasnomád életmód volt.

2019. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

A magyaroknak nincsenek valódi rokonnépei, úgy ahogy mondjuk a németeknek az angolok, vagy a szerbeknek a horvátok. Nincs olyan nép, ami mind genetikailag, mind nyelvileg, mind kultúrálisan rokon lenne a magyarnak.


Külön-külön nézve a legközelebbi nyelvrokonaink a Kanthik és Mansik.

A legközelebbi genetikai rokonaink az osztrákok, a legközelebbi kultúrális rokonaink jelenleg a lengyelek.


A törököknél csak memrég terjedt el az általad említett nézet. Valódi kapcsolataink a honfoglalás előtt voltak, ugyanis a magyar törzsek sok türk néppel érinkeztek a honfoglalás előtt.

2019. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ők is tisztában vannak a nyelvrokonsággal, de ettől még nem tekintenek ránk rokon népként, ahogy mi sem rájuk. A rokon népet inkább kulturális rokonságra értettem.


Továbbá tisztában vagyok a lengyel-magyar barátsággal, de ők szlávok ezért nem nevezhetjük őket ilyen értelemben rokon népnek.


A genetika hidegen hagy, még a történelmi Magyarország idejében sok nép tagjai asszimilálódtak, és keveredtek a magyarsággal, szerintem nincs ma már olyan magyar aki genetikailag szín magyar lenne, de ez nem is számít.

2019. jún. 10. 22:00
 5/11 anonim ***** válasza:
4 - es. Nincs olyan nép, ami mindhárom szempontból megfelelne.
2019. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
# 5 Nem kell mind a 3 szempontból megfelelnie, most mondtam, hogy a genetika hidegen hagy és a nyelv rokonainkat nem tartom rokon népnek, mint az említettem kulturális rokonságra gondoltam.
2019. jún. 10. 22:48
 7/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Kulturálisan nyilván a szomszédos országokhoz állunk legközelebb, illetve a nyugati kultúrkör legbefolyásosabbjaihoz.


Tehát a német, francia, angol/amerikai közvetetten nagy hatással van ránk, közvetlenül pedig leginkább a szlovákokra, románokra, szerbekre hasonlítunk.

2019. jún. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Döntsd el, hogy mit akarsz, először azt mondod, hogy nem nyelv- hanem kulturális rokonságra gondolsz, aztán kizárod a lengyeleket, mert szláv a nyelvük. Kulturálisan a szlovákok vannak legközelebb.
2019. jún. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig azok a népek az édestestvéreink, akiktől a nagy pízt várja az aktuális kormány.
2019. jún. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
A kérdező ékes példája annak, miért is lenne fontos a lezüllesztett magyar felsőoktatásban a heti egy humán órát kettőre emelni. De a három még jobb lenne.
2019. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!