Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen gyűjtői megnevezésük...

Milyen gyűjtői megnevezésük van az olyan irodalmi műveknek, amik nem komolyan vehetőek, már-már mesébe illő elemeket használva? Miközben mégis próbálja magát komolyan venni, valamilyen szinten.

Figyelt kérdés
Gondoltam ez a prózai lenne, de utána néztem a szó pontosabb jelentésének és mégse...

2019. szept. 9. 10:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A költött (tehát nem ismeretterjesztő vagy szónoki) műveket szépirodalomnak szokták nevezni, de ezeknek csak kis része kerül be kanonizálva az irodalomkritikusok / irodalomtörténészek által a NAGY BETŰS SZÉPIRODALOM csarnokába (jogosan vagy jogtalanul). A szépirodalmi jellegű, de művészi értékkel nem bíró műveket régebben PONYVAIRODALOMNAK, a XX. századtól LEKTŰRnek, SZÓRAKOZTATÓ IRODALOMnak, KOMMERSZ irodalomnak szokták nevezni. Témakörük változatos lehet: szerelmes regények (ezeknek csak egy része), bűnügyi regények, kalandregények stb. Néhol az ifjúsági irodalmat is ebbe lehet érteni. (Az osztályozás erősen önkényes, mert én nagyobb művészi értékűnek tartok egy Verne kalandregényt, mint egy Csáth Géza-féle beteges novellát.)
2019. szept. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!