Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha megtehetnéd, mit kérdeznél...

Ha megtehetnéd, mit kérdeznél egy kortárs festőtől?

Figyelt kérdés

Mi érdekel az életében és a festészetében?


(Portréfilmhez készítek közvéleménykutatást.)


Köszi előre is a válaszaitokat.


2019. szept. 30. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik a kedvenc színe, milyen technikával fest és miért pont azzal, kinek a képei voltak rá hatással, mit szeretne megmutatni a képeivel, mi az ars poeticája, mi alapján árazza be a képeit, mennyi időt tölt el a képek megfestésével, van-e olyan képe ami nem eladó, festene-e megrendelésre, kinek a képeit válogatná be egy kortars kiállításra, szokásos blablabla blaaa bla.
2019. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Balogh Vajk ***** válasza:
100%
Készít közvéleménykutatást mielőtt portréképet fest?
2019. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Különösen a "szokásos blabala" volt igen hasznos :D


Mindkettőtöket felpontoztalak.

2019. szept. 30. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha egy posztmodern alkotóról van szó, akkor megkérdezném a kóklert, hogy nem szégyelli-e magát.
2019. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miből él meg?
2019. szept. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Titeket is felpontoztalak. Bár nem tudom, miért kellene szégyellnie magát -kedves Kérdező, szerinted miért is?- a témafelvetésed rávilágít a művész és közönségének ambivalens viszonyára.


Jöhetnek ám még kérdések!

2019. okt. 1. 06:25
 7/9 anonim ***** válasza:

6 os. Szerintem ő maga is jártas a művészetekben, nem pedig a közönség tagja, ezért mondta ezt, kritikaként bizonyos posztmodern stílusokra, nem az egész posztmodern festészetre.


Az sajnos tény, hogy a néhány posztmodern festészeti ág a klasszikushoz képest nem sok tehetséget, vagy energia ráfordítást igényel. Manapság bármilyen absztrakt összevisszaságot el lehet adni művészetként és az emberek hajlandóak milliókat fizetni érte. Ha egy neves festő véletlenül kiöntené a tintát a padlóra, felszendé a parkettát, majd bekereteztetné, azt is el lehetne adni műként. Az absztrakt festészetben már nincs igény harmóniára, vagy egyáltalán arra, hogy legyen valami értelme is a festménynek. Magyarul bárki képes olyat alkotni, mint amit a kizárólag mondjuk absztraktot képviselő "művészek" csinálnak. Lényegében akármit összekenhet a vászonra az ember, mert a káosz eme ág "értelme".


Nos azzal nem lenne alapból baj, ha a káosz központi szerepet tölt be egy műben, de ha csak az van a vásznon, az lényegében egyenlő a nullával. Manapság bármilyen kókler, 0 tehetséggel kaszálni tud "festészettel" posztmodern címszó alatt, ez az amire szerintem célzott.


Az szerintem sem normális, hogy valaki ilyekért milliókat kaszálhat:


[link]


Míg más posztmodern stílusok ilyenek:


[link]


De még azok sem igényelnek akkora hozzáértést, mint a klasszikus festészet:


[link]

2019. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, kedves legutóbbi hozzászóló. Egy apróság kimaradt: mit kérdeznél te ettől egy kortárs festőtől, ha lehetőséged lenne rá? Értelemszerűen a fent már leírt kérdéseken kívül.
2019. okt. 1. 18:08
 9/9 anonim ***** válasza:
5 ös voltam.
2019. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!