Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha van egy ötletem, hogy...

Ha van egy ötletem, hogy milyen filmet rendeznék szívesen legyen az eredeti vagy könyvadaptációs ötlet, akkor hogyan lehet megvalósítani az ötletemet? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát színész-rendező szeretnék lenni, tudom még messze van és lehet, hogy meg sem valósul, de már most sok ötletem van, hogy milyen filmeket szeretnék látni a mozivásznakon, az én rendezésemmel.


Tegyük fel, hogy van egy elég sikeres magyar könyv és ha az írója beleegyezik, akkor készítenék belőle egy filmet. Lehet nyugodtan producer, forgatókönyvíró is a mű szerzője, nyugodtan beleszólhatna a rendezésembe.

DE én hogyan vágjak bele? Honnan lesz rá pénz? Ha jól tudom van hozzá ilyen anyagi támogatásos pályázat, de azt hol kell igényelni? Egyáltalán egy rendező dönti el, hogy miből és hogyan szeretne filmet rendezni? Aztán ha okés lenne a film előkészületével kapcsolatba minden előbb említett dolog, akkor hogyan kell castingolni a színészeket? Ki kell írni valami netes casting-felületre, vagy hogyan?


Előre is köszönöm, ha végigolvastad és hasznos választ adsz❤



2020. szept. 27. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

A producer adja a pènzt ha úgy látja befektetèse megtèrül.Persze ott lesz a kèpviselője a forgatáson aki minden költsèget próbál majd lefaragni,nagy küzdelem ez.

Ha a jogokat birtokolod egy könyvre akkor elöszőr átdolgozod forgatókönyvè.Amellè hozzácsapod a storyboardot plánozási vázlatokat stb ès kèszül egy költsègvetès.Mennyi kamera ,mennyi nyersanyag,mennyi munkaóra ès mekkora stáb kell ami mind pènz-vissza a producerrekel való alkudozásra,meg kell őket győzni,hogy az adott jelenet pl. nagyon fontos a filmbe.

A színèszek az már összetettebb dolog,nyilván függ attol ,hogy nagysikerű a-kategoriás mozi lesz vagy valami kamaradarab ínyenceknek.Ennek függvènyèben lehet,hogy a producer fog ragaszkodni bizonyos nevekhez arra gondolván,hogy ha pl.celebekkel is felturbózza a filmet akkor több pènzt hoz.

Vagy ragaszkodnak egy felkapott valakihez.

Persze ez csak akkor számít majd küzdelmesnek,ha nálad a jog a könyv adaptálására.

Ha ők vettèk meg,akkor nem sok beleszólás lesz,sőt akár a rendezőt is leválthatják kreatív nèzeteltèrèsre hivatkozva.

Azán ott van mèg a vègső vágás joga,amiből szeretik kihagyni a rendezőt,vagyis a film vègleges formájához nem lesz köze,mehet a küzdelem a vágószobában kivágott anyagok fontosságáèrt.

Ès mèg millió dolog...

De általában ha egy író maga írja át könyvèt forgatókönyvè utána vagy ő rendezi meg összekalapozva rá a pènzt,vagy egy produkciós iroda veszi meg ès onnantól kezdve mindenki alkalmazott lesz csak.

2020. szept. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Hát így nem hangzik túl fényesen, de nagyon remélem, hogy mire eljutok addig a pontik, hogy rendezzek valamit, egyszerűbb lesz.


Ha valakinek még van valami hozzáfűznivalója, azt megköszönném.

2020. szept. 28. 00:01
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Végezd el a színművészeti főiskolát, vagy legalább egy szini tanodát!
2020. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Ha gondolod, akkor bevállalok egy operatőri állást (ha már annak tanulok részben akkor hasznosítanám is) :D
2020. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!