Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha megvennék egy akár több...

Ha megvennék egy akár több 100 millió forintos híres festményt, akkor megtehetném hogy elégetem?

Figyelt kérdés
2020. dec. 20. 23:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Miért ne? A tiéd, azt csinálsz vele, amit akarsz.
2020. dec. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Remélem egyszer megcsinálhatom, és akkor elmondom a felháborodott embereknek, hogy teljesen értéktelen bármilyen tárgy. Persze ez túlzás lenne, de így legalább biztosan felfigyelnének rá, és ha páran átgondolnák az anyagi világhoz való viszonyukat, talán megváltoznának és akkor lenne értelme.
2020. dec. 20. 23:42
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha védett, akkor nem.
2020. dec. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Világörökséghez tartozó értéket nem semmisíthetsz meg.

Pótolhatatlan, vagy nehezen pótolható dolgot nem tehetsz tönkre.

Ha pedig valami "csak" értékes, de pótolható, akkor mi értelme van ok nélkül tönkretenni?

2020. dec. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem csak Világörökséghez tartozóra vonatkozik.
2020. dec. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez ugyan az, mint amilyen én voltam régen. Minden szir-szart elraktam, gyűjtöttem. Értéktelen dolgok, de nekem értékesek voltak. Idővel rájöttem, hogy semminek nincs valós értéke, csak azért, mert pár ember egyetért abban, hogy valami sokat ér. Addig addig gyűlik csak a világban ez a sok dolog, amíg végül már senkinek nem lesz ideje vele foglalkozni, amikor a klímaváltozás miatt majd tényleg beindulnak a valós problémák, amit már mindenki érezni fog, szerintem a világ legdrágább festménye is a legutolsó dolgok között lesz a fontossági sorrendben.
2020. dec. 21. 00:13
 7/17 A kérdező kommentje:
Szíriában is hány Világörökségi dolgot romboltak le. Ment egy darabig a siránkozás, de két-három generáció múlva már azok is csak sorok lesznek a történelemkönyvekben, egy idő után meg már senki az ég egy adta világon nem fog érzelmeket táplálni mondjuk valami miatt, ami 500 éve pusztult el.
2020. dec. 21. 00:15
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Csak annak van értéke, amit meg lehet enni, vagy inni, vagy bármilyen élményt nyújt...
2020. dec. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Annak van értéke, amit értékesnek tartunk.

Idáig erre a legértelmesebb reakciót egy gorillától láttam: egy kutató adott neki egy golyóstollat.

Ő nagyon gondosan megvizsgálta - de nem jött rá, hogy mire való.

Viszont a létező legjobban reagált erre a helyzetre: Visszaadta a kutatónak.

𝐓𝐔𝐃𝐓𝐀, hogy van értéke, csak nem neki.

2020. dec. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia Jézus, mikor hozod az ajándékokat? :)
2020. dec. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!