Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit csináljak az elhasznált...

Csottány kérdése:

Mit csináljak az elhasznált terpentinnel?

Figyelt kérdés

Most először próbáltam ki az olajfestéket, és az ecsetek elmosásához használtam terpentint. Utánanéztem, és világossá vált, hogy erősen mérgező szer, mind az emberre, és mind a környezetre. Ezért most gondban vagyok, a lefolyón nem húzhatom le, mert szennyezi a vízi élővilágot, égetni sem tudom a papírral felitatott folyadékot, mert azzal is toxikus gázok keletkeznek.


Akinek van ezzel tapasztalata, szívesen fogadom az ötleteket!



2022. jan. 31. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne gondolkodj.
2022. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szikkaszd el.
2022. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Vannak helyek ahol le lehet adni a veszélyes hulladékokat. Nem tudom, hogy a te közeledben hol van, milyen van? Nézz utána. Hulladékudvar vagy éves egyszeri begyüjtés.
2022. jan. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyűjtsd össze, majd itasd fel hulladékpapírba vagy kávézaccba, és égesd el egy olyan helyen, ahol nem zavar senkit a füstje. A papír és hasonló adalékok csökkentik a kormozást.


A keletkező égéstermékek már nem számítanak környezetterhelőnek az eredeti oldószerhez képest. A nagy környezetszennyezést már úgyis megcsináltad a munka közbeni elpárologtatott mennyiséggel. :-D

2022. febr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont ezt a kérdést akartam most feltenni, csak szólt a GYK hogy már van. Te végül hova tetted, kérdező?
2022. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A #4 már megválaszolta a tutit!


Miért fontos, hogy a laikusok hogyan szerencsétlenkednek egy ilyen - átlagosan művelt és környezettudatos ember számára - banális problémával?

2022. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olvastam, de nem téged kérdeztelek.
2022. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
"Átlagosan művelt és környezettudatos ember..." Hányingerem van
2022. júl. 10. 14:11
 9/10 A kérdező kommentje:
#5 Felitattam, először elégettem, de sokkal büdösebb lett, mint amúgy, úgyhogy egyszerűen kidobtam. De nem sok maradt, a nagyját elhasználtam/elpárolgott.
2022. júl. 10. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a választ! Én is csak nagyon keveset szoktam egyszerre használni, befőttesüveg tetőbe öntök ki mindig egy keveset. És minden színnek külön befőttesüvegteteje lett, amiket zacskózok. Még így se az igazi, de már legalább nincs hulladék.
2022. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!