Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi történik, ha nem olvassuk...

Mi történik, ha nem olvassuk ki a kilencedikes kötelező olvasmányokat?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kérdés, de iratnak belőle dolgozatot? És aki nem olvasta el a nyáron egyből egyest kap?

2022. szept. 4. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott a tanárod?
2022. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak annyit, hogy számonkérés lehet belőle.
2022. szept. 4. 22:26
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Én egy kötelezőt sem olvastam el, se általánosban, se sehol .. 😅
2022. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi most a kötelező, de ha semmiképpen nem akarod olvasni, akkor olvass legalább néhány összefoglalót róla.

Ezen kívül akkor olvass mást, ami érdekel, és hasznos.

Ne a lustaság legyen a legfontosabb az életedben.

2022. szept. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyaranta nem volt kötelezőnk, de ha év közben volt, akkor a mi tanarunk úgy kérdezte ki, hogy ment sorba, majd random kinyitotta a könyvet, felolvasott egy mondatot, és megkérdezte, ki miért mondta. Ha pl nem

Olvastad el, elég necces volt válaszolni. Én mindig elolvastam. A nővérem, a szín jeles sose, ő inkább letöltötte a felolvasást mp3-ra és azt hallgatta mikor chatelt stb, bevallt, szóval ez is megoldás. De amúgy úgy gondolom, legalább akkor olvastam, azóta se jut idom. Szóval ha teheted, inkább olvasd el, rosszul nem jársz :) de ha bevalik, jó a nővérem tippje is :D nem mindenki szeret olvasni, ez tény .


Gondolom ilyenkor meg nem veszik full komolyan, de nem éri meg emiatt rosszul indulni :)

2022. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig ki volt adva nyárra, hogy mi a kötelező, de év közben is volt idő elolvasni. Mindig az összes kötelezőt megbeszéltük az órán, átvettük őket, ha volt film belőle, akkor azt megnéztük, aztán pedig dolgozat. Szóval azért év közben is adott a tanár időt, hogy elolvassuk, mert tudta, hogy valószínűleg senki sem olvasta el a nyáron.
2022. szept. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A dolgozataidat egyesre írod majd belőlük.

Érettségiig, ha nem hozod be a lemaradást és kihúzod tételben, megbuksz.

Nagyjából ennyi.

Mi mindig röpdolgozattal kezdtük, szóval kapásból mentek a karók. De gondolom ez hely és tanár függő is.


Az a baj, hogy úgyis el kell olvasnod őket és később meg lesz egy csomó más dolgod, más tanulni és olvasni valód, amiért nem lesz időd rá. Szóval legkésőbb három év múlva egy stósz könyv lesz, amit el kell olvasnod, hogy ne buktassanak meg az érettségin, azt meg nem fogod bírni idegileg.

2022. szept. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
A számonkérés dolgozatot jelent. De nem azonnal kerül rá sor, előbb foglalkoztak vele több hétig, és a tanár megtanítja, hogy a nemzeti alaptanterv szerint bizonyos történetszálakról és személyekről mit kell gondolnod. :)
2022. szept. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Ja-ja... A számonkérés az dolgozat. VAgy esetleg felelés...


És teljesen érthető, miért adja ki nyárra az olvasást - mert akkor nyígnának a diákok, ha évközben, az egyéb tanulnivalók mellett kéne olvasni...


de ugye látjuk a tömeges kérdéseket itt a GYK-n, ill. kéréseket. Írjon valaki helyettük olvasónaplót, jellemzést, stb. stb.

2022. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
100%
Kapsz néhány egyest.
2022. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!