Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » .Tudtok. segíteni fuvolával/ze...

.Tudtok. segíteni fuvolával/zenéléssel kapcsolatban? (Hosszabban a megjegyzésekben)

Figyelt kérdés
Fuvolázok 4 éve.Mint mindig most is van egy vizsga darabom. Egyszerűen nem annyira megy még, a hangok megvannak a gond a hangzás. Hallom, hogy puhábban kéne játszani, gyorsabban és ráadásul nagy levegőket kéne vennem jó helyen, de olyan nehéz a levegő vétel valahogy nekem. Első kérdésem ezzel kapcsolatba lenne, hogy hogyan tudnám ezt fejleszteni? Aztán hónapok óta megvan már ez a darab, igaz később kezdtem el igazán gyakorolni. Látom a hibákat, és próbálok változtatni rajta, de egyszerűen nem olyan könnyű aztán mindig ideges leszek és elmegy a kedvem a darabtól. Ugyanakkor picit rá is tudok görcsölni és nem tudok csak úgy zenélni.Tudtok tanácsot adni?

2023. máj. 4. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A légzéstechnikát a tanároddal kellene megbeszélni. Ha hónapok óta gyakorlod a darabot, és tényleg nem megy, akkor valószínűleg nem a te szintednek megfelelő. Ami viszont a tanár hibája.
2023. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fuvola hangja annyira gyönyörű! Örülök, hogy ezen a hangszeren tanulsz játszani.

Szerintem is furcsa, hogy a tanárod nem magyarázta el azokat, amikkel kapcsolatosak a kérdéseid.

Nem tudom, hogy még érdemes-e tanárt váltani, esetleg filózz ezen, te ismered a helyzetet.

A kérdéseidet feltetted már a tanárodnak? Amennyiben még esetleg nem, akkor próbáld megbeszélni vele. Remélhetőleg el tudja magyarázni. Illetve, ha vannak "fuvolás" ismerőseid, tőlük is lehet kérdezni, érdeklődni.

Azt pedig egyszerűen tudatosítsd magadban, hogy a tanulás ezzel jár, viszont ne a görcsölésre figyelj, azt engedd el. Figyelj a célra és tarts ki.

Sok sikert kívánok!

2023. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bár gondolom, azóta megvolt a vizsga. De azért a fentiek talán még aktuálisak számodra.
2023. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!