Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak szerintem eszméletlenül...

Csak szerintem eszméletlenül csúnyák Sávolt Karolina festményei?

Figyelt kérdés
Eddig azt sem tudtam kicsoda, de nemrég feldobta a youtube az egyik videóját ahol a kiállítását promózzák. 12 éves lány és ahogy jobban utána néztem egy magyar államtitkár lánya. Viszont külföldön is vásárolják a képeit, meg hívják őt kiállítani, de ez mind az anyja műve lenne? Vagy én nem lennék fogékony a művészetekre? 4 évig tanultam rajz tagozaton, gimiben. Nyilván nem ma volt és megkopott a tudásom, de ezeket a festményeket én semmilyen szempontból nem tudom esztétikusnak látni.

2023. máj. 11. 20:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Keres rá Ex-Mészárosné "festményeire", ahhoz képest minőségi alkotások.
2023. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
A kortárs művészek nagyobb része nem a tehetsége miatt lett ismert, hanem a kapcsolatai és pénz által. A korához képest ügyes kislány, de ha nem lenne hátszele senki sem tudna a létezéséről sem.
2023. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%
Mennyié? Öccá elég lesz rá? Akko occó. Többet nem ér, gagyi.
2023. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem zseniális.
2023. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
60%

Ízléstelen és giccses.

Megnéztem kinek a fiaborja, hát egy kormánybiztosunké. Már mindent értek!

2023. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Aki szerint szép vagy zseniális az leírná miért?
2023. máj. 11. 23:25
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
Én nem értek hozzá, csak rákerestem a nevére és képek nézetbe váltottam. Facebook alapján 13 éves. Kábé hány "szeretek festeni" 13 évest kellene megnézegetni, mire találnánk valakit, aki ennyit rak bele és ilyen képei vannak? Tökmindegy a származása, ott van az orrod előtt, mit rak az asztalra. Ezt kevésnek gondolni akkora Dunning-Kruger, hogy el se hinnéd sajnos.
2023. máj. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 2*Sü ***** válasza:
71%

> Eddig azt sem tudtam kicsoda


Én sem.


> 4 évig tanultam rajz tagozaton, gimiben


Én ennyire sem értek a művészethez, teljesen laikus vagyok ilyen téren…


De nekem alapvetően tetszenek a lány képei. A művészet lényege mégiscsak az, hogy megszólít benned valamit, kelt benned egy olyan érzést, amit profán, hétköznapi módon nem, vagy körülményesen lehetne megtenni.


Nekem az első benyomásom a képeiről az volt, hogy egy kicsit olyan, mint egy B kategóriás Mucha, kicsit színesebb, cserébe kevésbé letisztult, de van valami hasonlóság. És bár a szecesszióra is jellemző a geometriai formákkal való keretezés, itt a képeken egy kevésbé organikus, absztraktabb háttérvilág látható, ami meg inkább egy B kategóriás Vasarely érzését kelti. Van egy csipetnyi mágikus realizmus is a képein, de más stíluselemeket is ötvöz. És az egész valahogy nem válik disszonánssá, és valahogy túlmutat különböző művéseti stílusok ötletszerű montázsán, szolgai átvételén.


Úgy összességében inkább nézem az ő festményeit, mint sok elismert kortárs művész alkotásait. És nem azért, mert úgy alapból nem kedvelném a modern művészetet, az egyik kedvenc festőm Salvador Dali, de pl. Picasso képeinek egy jó része is képes megszólítani. Viszont a mai kortárs művészek alkotásainak a túlnyomó többsége számomra élvezhetetlen, jóval élvezhetetlenebb, mint ennek a lánynak a festményei.


#5 írta, hogy szerinte giccses. No igen, tényleg van benne némi giccs is, de mégsem nevezném egy az egyben giccsnek azt, amit csinál.


Azt sem gondolom, hogy teljesen kiforrott lenne, hogy innentől ő lenne a kedvenc festőm, vagy hogy világhírűnek kellene lennie, de egy nagyobb kiállítást önmaga jogán megérdemel. És bár elvileg egy műalkotás megítélésében nem szabadna az alkotó személyének befolyással lennie, egy kép nem lesz szebb attól, hogy X vagy Y festette, a művészi értéke akkor is önmagából kell, hogy következzen, ha nem tudom, hogy ki készítette. De ha mégis hozzáveszem azt, hogy egy 12 éves lány alkotásai ezek, aki autodidakta módon tanult meg festeni, akkor tényleg van mit elismerni. Nem a képei lesznek szebbek ettől, csak az elismerésem lesz nagyobb.


Hogy történetesen egy államtitkár lánya, aki ebből kifolyólag igen erős hátszelet kap? Nyilván. És bár ez objektíve nem helyes, akkor sem, ha kétségtelenül mindig is elkísérték a művészetet ilyen szempontok is, de jelen esetben nem érzem azt, hogy abszolút érdemtelenül kapja a hátszelet.

2023. máj. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%
Nem a kőkemény hátszél a helytelen, hanem a teljes hiánya és az össznépi ignorancia átlagos esetben. Ha jól csinálnánk, ki róná fel az államtitkárnak, hogy hozzáteszi sok pénzért azt a kicsit, amit hozzá tud még?
2023. máj. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sok az irígy ember.


A kislány ügyes. Meg lehet nézni a kortársait, miket csinálnak, rettenet, főleg a modern irányúak. Ez a lány tehetséges, ügyesen fest realisztikusan és élvezhető, egészek a képei.

Van egy sajátos stílusa, ez vagy tetszik valakinek, vagy nem. De nyilvánvalóan tehetséges.


És milyen apa az, aki nem támogatná a gyerekét? Fizet neki néhány reklámot, megkér néhány galériát, hogy hadd tehesse ki a kislány a képeit pár hétig.

Aki szerint ez sok és nem fér bele, az pocsék szülő.

2023. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!