Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik József Attila legszebb...

Melyik József Attila legszebb és legaktuálisabb szerelmes verse?

Figyelt kérdés
Keresem az optimális verset,egy nagyon különleges fiúnak,ajánlásképpen egy könyvhöz,amit neki szeretnék ajándékozni(A kedvencem,kb a Bibliám).Szigorúan József Attila vers kell.Kérlek adjatok tippeket.Annyi csodá verse van,nem is tudom melyiket válasszam.Azért éppen J.A.-tól kell vers,mert ez a fiú engem nagyon arra az élményvilágra emlékeztet,amit ő közvetít.Hasonló személyiséget képzelek ennek a nagy költőnek.Kérlek,ha tudtok segíteni,írjatok.
2010. dec. 6. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Gyermekké tettél a kedvenc szerelmes versem József Attilától. Szerintem biztos van ebben a versben olyan sor, ami utalhat arra, hogy neki szánod a verset is, és a könyvet is.
2010. dec. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rejtelmek
2010. dec. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ESTE VOLT S A BŐRÜNK ÖSSZEÉRT

igaz, ez elég férfias vers, de azt meg kell élni mindenkinek, miféle érzés is, -mikor a bőrünk, össze-össze ér.

Megjegyzem, és itt nem bántani akarlak, de ha a J.A kötet tényleg a bibliád, akkor neked kell tudnod, melyik az a vers, ami odaillik. Én bizony ezt nem bíznám senkire sem, még ötlet szintjén sem, hanem vagy még ötször átolvasnám:)

Hiszen, amig rátalálsz, az is egy különleges élmény.

2010. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

József Attila



Várlak


Egyre várlak. Harmatos a gyep,

Nagy fák is várnak büszke terebéllyel.

Rideg vagyok és reszketek is néha,

Egyedül olyan borzongós az éjjel.

Ha jönnél, elsimulna köröttünk a rét

És csend volna, nagy csend,

De hallanánk a titokzatos zenét,

A szívünk muzsikálna ajkainkon

És beleolvadnánk lassan, pirosan

Illatos oltáron égve

A végtelenségbe.



ne is keress tovább:)

2010. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!Tényleg gyönyörű verseket ajánlottatok:)Végülis a "Szerelemes kiszólás" címűt választottam,úgy éreztem ez illika helyzethez:)Ma szeretném odaadni,kiváncsi vagyok,mit fog szólni hozzá:)

Ellenben ezzel a sok szép verssel gondolkodóba ejtettetek,hogy esetleg útba kéne ejtenm egy antikváriust,vagy valami aránylag elfogadható árú könyvesboltot,és beszerezni neki karácsonyra egy "József Attila összes'-t.Most költözött haza külföldről,ott járt suliba,így nem nagyon tanult magyar irodalmat,és egyszerűen borzasztó aza tudat,hogy valki anélkül nő föl,hogy ismerné az Ódát,vagy a Tiszta szívvelt.vagy a Klárisokat...:DSzóval még 1 tippet adtatok,kösziˇˇ

2010. dec. 6. 12:33
 6/6 A kérdező kommentje:

10:40-a könyv nem József Attila kötet.

Csak szerettem volna valamit írni neki az elejébe,mindenképpen József Attilától.Egyébként közben kerestem én is,csak mivel nem gondolom hogy szellemi felsőbbséggel rendelkeznék a többi emberrel szemben,ráadásul minden verset-még ha olvastam is mindet,ami nem valószínű-nem tudhatok fejből,így gondoltam hátha ad valaki valami tippet,ami ráillik a szituációra,és esetleg eddig nem ismertem,vagy magamtól nem jut eszembe,és nincs benne egy J.A. gyüjteményemben sem,mert mondjuk kevésbé ismert vers.Közben természetesen kerestem,de mindenképpen a legideillőbbet, a leghozzáillőbbet, a leghozzámillőbbez,és a leginkább a könyvhhöz illőt akartam választani,és ezért próbálok több helyről informálódni.Egyébként meg nem kéne pejoratív megjegyzéseket tenni,mielőtt sértegetni kezdessz legközelebb,először legalább próbálj meg értelemezni egy három összetett mondatból álló szöveget...Majd ha menni fog,úgy hogy nem érted félre,akkor lehet gonoszkodni.Egyébként megjegyzem,az összes verset ismertem-és mindből tudnék idézni-amit ide írtatok,és több J.A. verset tudok fejből(Csak úgy mint sok más költőtől is,mivel imádom az irodalmat,J.A.-t pedig különösen),de én úgy gondolom,hogy segítséget,építő kritikát,véleményt kérni sosem szégyen,és nem azt jelenti,hogy egy műveletlen bunkó vagy,csak azt hogy nem gondolod hogy a fenekedből süvít a déli passzát...

2010. dec. 6. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!