Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van itt olyan, aki megrendelés...

Van itt olyan, aki megrendelésre rajzol vagy a rajzait, rajzai printjeit árulja?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

szia! én nagyon sokat rajzolok megrendelésre. Elég sok mindent csinálok...festek ecsettel, airbrushal, rajzolok...

Volt már pár autó festésem is, de a legtöbbször portrékat rajzolok megrendelésre. Láttam már sok embert aki próbálkozott ilyennel, több kevesebb sikerrel, a lényeg az, hogy mindig minőségi képeket engedj csak ki a kezeid közül. Jó bornak nem kell cégér. :) fényképszerűen festek-rajzolok és 1-2 igényes, szép munka nagyon jó reklámot tud csinálni.

Sok pénzt sajnos nem lehet kérni az ilyenekért, ez nem olyan ország ahol megbecsülik a kétkezi munkát....vagyis megbecsülni megbecsülik...csak az emberek nagy része nem tudná megfizetni az ilyen képek "valós" értékét. És éppen ezért ha printeket csinálnak egy rajzról, akkor az olyan sorozatgyártásos, sablonos dologgá válik, így még kevésbé lehet eladni. szerintem. :) talán ez az oka annak, hogy még nem hallottam olyan emberről aki sikeresen el tudott volna adni printet.

van egy oldal ahol printekként lehet árulni a képeidet (deviantart) és ott láttam egyszer egy szavazást, ami pont erről szólt, hogy ki adott ott már el valaha is legalább 1 printet. és a válaszolók (kb 3000 felhasználó) kb 98%-a azt nyomta, hogy nem adott még el.


ez az egész igazából a szerzői jogról szól, hogy "műalkotás" használati jogát veszed meg, és felrakhatod a képet pl egy egérpadra vagy bögrére....de ha belegondolsz egy vízjelet szinte bármilyen képről kb 5 perc eltüntetni, és 10-ed annyi pénzből meg rá tudod nyomtattatni egy "egyedi bögrére"..és pl egy amerikai sosem fogja megtudni, hogy a bögrédre "loptad" a képét...

bocsi a hosszú válaszért :D minden jót

2011. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aham, a dA-t ismerem. De én inkább olyanra gondoltam, mint az Etsy vagy a Meska, ahol mondjuk egy saját magam által festett képeslap példányait árulom.
2011. jan. 24. 13:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen,rajzolok megrendelésre is.Leginkább portrét.Nem találtam még meg a módját,hogy ez a tevékenység valós megélhetéssé váljon.Nem tudom milyen formában kellene hirdetnem? Köztéren is rajzoltam,de erre ritkán van lehetőségem.Ha van ötleted,örömmel veszem.
2011. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!