Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kezdjek el magamtól, a...

Hogyan kezdjek el magamtól, a saját fantáziámból rajzolni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, és már mások is mondták, hogy ideje leszoknom másolásról. Legalább 3 évet "vett el az életemből" (amit persze nem bántam meg), hogy pontosan megtanuljak másolni. El jött az ideje, hogy átlépjek a következő szintre.

Sokan mondták már, hogy már igazán elkezdhetnék valami művészértékűt alkotni (ha nem is művészit,akkor magamtól, fejből rajzolni), pl.: a rajztanárom, a gyakori-kérdéseken lévők, barátaim, tehát mind mind akik valóban értenek hozzá-ezt akarom mondani :D.

Rajzot mutatok,ha nagyon muszáj, de nem érzem szükségét(csak hogy meggyőzzelek róla titeket, vagy épp ti hogy még gyakoroljak mert ez nem jó egyáltalán :P). [link]


Néhány tippet várok, miképpen lehet fejből rajzolni. Nem tudom hol jó ezt elkezdeni, én egyenlőre ezen a területen gondolkodok-legalább is ami mindenképpen szükséges lenne per pillanat:


-ember ábrázolás-ruhával, vagy akt

-helyszínek, "díszletek"

-részletes tárgyak


várom a tippeket!

15/F



U.I.: ne kérdezősködjetek ha nem gond( ilyen offokra gondolok), ha csak az nem függ össze a kérdéssel, vagy a mondanivalóddal. Számítok rád!


2011. aug. 22. 21:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
székdizájn, ruhák/kiegészítők, fegyverek, épületek kívülről/belülről... ha megvannak az emberábrázolásaid, készíts pár alakot úgy, hogy később egy közös csoportképen, jelenetben is szerepeljenek, együtt.
2011. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1.: ezt nem egészen értem. :S Másoljak valamit és utána megint amit a kész műnek akarok, csak rakjam össze? vagy hogy érted? nem egészen világos. bocsi :S:S:S
2011. aug. 22. 21:17
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
neeem, fejből mindent. ismersz már pózokat, mert sokat másoltál. próbálkozz összerakni te magad egy alakot, saját kútfőből. és utána egy fantáziajelenetre tedd őket. :)
2011. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig másolva rajzoltál (ahogy én is teszem, nem tudok, nem akarok egyelőre másképp), azt ajánlom, hogy általad szeretett figurákat másolj, de fejből. Tehát egy olyan kép alapján ,amit már láttál, tudod, pontosan hogy néz ki, de ne nézd rajzolás közben. Néhány ilyen után ugyanezeket a figurákat rajzold le olyan helyzetben, ahogyan nem láttál róluk képet, legenek felismerhetőek, stb. Ha ez is megy, akkor már bármilyen kitalált arcot meg tudsz rajzolni bármilyen helyzetben. Olvass utána, vehetsz ilyen könyveket is, sokat segítenek anatómiai ismeretek terén pl., hogy tudd, mikor milyen izom hogyan áll, így lehet hitelesebb és jobb, ha ez a cél. Én általában fényképekről másolt portrékat szoktam rajzolni, tehát leginkább ebben tudok segíteni, én hogyan csinálnám, ha "tovább akarnék lépni".


Épületeket, tájképeket is ugyanúgy csinálnám, ahogy leírtam: először ismerteket, aztán kicsit átalakítva, más perspektívából, aztán már mehet egyéni fantázia alapján is. Gratulálok, jól rajzolsz, megéri komolyabban is foglalkozni a dologgal. Ne add fel, menni fog!

2011. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

szóval ha sokat gondolok egy-egy pózra amit eddig rajzoltam, és le is bírom rajzolni akkor azt ismételjem meg, addig míg nem megy? körülbelül igaz?:D

Ezzel már próbálkoztam,csak nem ilyen akaratosan :D

2011. aug. 22. 21:21
 6/21 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Köszi,megfogadom a tanácsodat,legalább is kipróbálom mint az előző kommentelő jó tanácsát. am: "megéri komolyabban is foglalkozni a dologgal": grafikát tanulok, és reményeim szerint az leszek jó sok év múlva. :D
2011. aug. 22. 21:24
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
21:21-es vagyok: helyes, sok sikert hozzá :) Biztos van kedvenc színészről, zenészről, vagy családtagról olyan kép, ami neked nagyon tetszik valamiért, na ezekre gondoltam, hogy próbáld meg lerajzolni emlékezetből. Ne mindig ugyanazt, mindig mást. Utána pedig ugyanőket elképzelt helyzetekben, úgy, ahogyan nem nagyon láthattad, akár más szerepben is (pl. testvéredet rocksztárként a színpadon, stb). Ha ez is megy, akkor már csak egy pici lépés a teljesen egyéni fantáziaalak.
2011. aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Na jó, én most nem tanácsokat adok... :D

Gyönyörűen rajzooooolsz. :D Bár én tudnék így... :) A kedvencem ez: [link] De a többi is nagyon szép, a gyűrűk urások is nagyon jók lettek, Aragornról nem szeretnél véletlenül rajzolni egyet? :P :)

További sok sikert!

2011. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszi :))) Jól esik a dicsérő szó mindig :D Dehogynem,lerajzolnám én az egész gyűrűk urát, csak ugye nem engedi se idő, se anyag,sajnos. meg hát mindjárt itt a suli,és még halmozva vagyok egy csomó rajzzal amit be kell fejeznem :D
2011. aug. 22. 22:34
 10/21 anonim ***** válasza:

én mindig fejből szeretek rajzolni, és utálok másolni:))

annyi sok másolás után szerintem, biztos meg kellett tanuld a dolgokat, hogy fejből is lerajzolhasd, én általában amikor fejből rajzolok pl egy embert, kb emlékszek az arányaira, de ha nem is kell ez egy karikatúra esetén, emlékszem külömbözö testrészeinek az alakjára pontosan, meg minden kis részletnek, ilyesmi, és megrajzolom fejből:D utána kiegészítem kreatív dolgokkal háttérrel.

2011. aug. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!