Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Linkelnétek nekem olyan...

Linkelnétek nekem olyan mesét, vagy gyermekverset, ami állatokról szól, és nagyon aranyos, vagy vicces?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire szóljon gyerekekhez?

Romhányi József Szamárfül című verses kötete megfelelő lenne?

[link]

2011. szept. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ennél gyerekekhez szólóbbra gondoltam, bár ez is írtójó:)


Illusztrációkat készítek, és olyan verseket, meséket keresek, amiket még nem ismerek, és még nem él semmilyen kép róluk a fejemben. A linkelt versek ilyen szempontból pont ilyenek:) Köszönöm, ment a zöld kéz.

2011. szept. 29. 23:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ami nagyon aranyos, kedvenc állatos mese, azok nekem (meg szerintem másoknak is) nagyon összekapcsolódnak az eredeti illusztrációkkal.

De most próbálom megerőltetni magam, hátha eszembe jut valami. Egyelőre A tücsök meg a hangyák jutott eszembe, mert a fiam kedvence, de gondolom ezt ismered már, úgyhogy biztos társítottál hozzá valami képet magadban.

Esetleg Lázár Ervinnek vannak állatos meséi is: [link] De ezek is elég ismertek.

2011. szept. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Morgenstern: A kőökör

[link]


Van egy verse a teknősről is, de azt csak németül tudnám linkelni Pedig a magyar fordításban van egy bravúros rím.

2011. szept. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, második kommentelő rátapitott a lényegre:) Azért keresek én is itt, mert, amiket én és a nagy átlag ismerünk, annak a rajzai, megfogalmazása, jellegzetes jelenetei is ismertek.. Ezért kellenének kicsit ritkábban hallott, de hasonlóan jó mesék/versek, mint pl az általad is említett Tücsök és a hangya.


Az utolsónak pedig köszönöm!:) Őt sem ismertem eddig:)

2011. szept. 30. 11:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezekből válogathatsz (Magyar Elektronikus Könyvtár):


[link]


Itt írd be a témánál hogy: mese, aztán alatta a "keres".

Kidob egy csomó letölthető (vagy közvetlenül olvasható) művet.

2011. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, illetve akár a google-ba is beírhatom, hogy mese, és kidob minimum 20 millió találatot. Talán a Magyar Elektronikus Könyvtár kevesebbet talál, ebben igazad van.


De köszönöm a linket, majd egyszer végigolvasom biztosan mindet, addig is haladjunk picit lassabban, és céltudatosabban: ha valaki ismer állatos verset/mesét, ami kevésbé ismert, és ő maga szereti valamiért, akkor hálás lennék a linkjéért:)

2011. szept. 30. 14:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Verses állatmesék (Péczeli József meséi):


[link]

2011. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Telegdi Ágnes meséi? Barnabás meséi c. sorozat, illetve Ó, az a csodálatos természet c. sorozat. Gyerekeknek szól, állatok szokásairól, kalandos történetté összefűzve, stb.
2011. okt. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Olvasgatom a linkelteket és a felsoroltakat is, örök hála a segítségekért:) Lesz min dolgoznom:)
2011. okt. 1. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!