Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi értelme van a hiperrealizmu...

Mi értelme van a hiperrealizmusnak?

Figyelt kérdés
A legtöbb művészeti irányzat megpróbál valami új eszmei értékű dolgot létrehozni ,de mit hoz létre a hiperrealista? Újnak tekinthető,amit létrehoz?
2012. jan. 23. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Kihívás h fényképnek tűnő festményt alkosson vki. Másrészt meg meglepő h nézel egy fényképet, aztán rájössz h festmény, illetve maga az h nem vmi beállított "festményes" a téma hanem olyan mintha véletlenül fényképpel kapták volna le fényképezőgéppel. Bőven van létjogosultsága.
2012. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Én sem értem. Olyat festeni sok munkával, amit le is lehetne fotózni, szerintem az önszórakoztatáson kívül értelmetlen.
2012. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azt megértem,hogy kihívás,mert nem mindenki képes ebben a stílusban alkotni és bizonyítja,hogy tényleg technikailag nagy tudással rendelkezik. Persze azt is megértem,ha jól fizet és valaki szereti ezt csinálni. Igazából művészeti szempontból nem közvetít többet,mint sok esetben az a fotó,ami alapján elkészül egy ilyen mű,mert sok esetben nagyított fotót használnak. Bonyolítja a helyzetet,ha nem saját fotóról készült a mű.

Szerintem még azt is nagyon nehéz lenne megmondani,hogy ki készítette az adott művet,mert egyformák. Bár lehet ez is cél? Az,hogy az alkotó lemond személyes látásmódjának bemutatásáról?

2012. jan. 25. 10:58
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen, valószínűleg igazad van. A mai üres hétköznapok tökéletes leképezése. Személytelen, üres, mondanivalója csak egy emlék megőrzése, nincs célja csak a reális leképezés. Ez a stílus nagyon népszerű manapság, ami szomorú, mert megmutatja, hogy manapság nem a lélek, hanem a test a fontos, még a festményeken is. Az igazat megvallva az ilyen festmények között is akadnak remek alkotások, de a legtöbben csak annyit néznek rajtuk, mennyiben másolja a valóságot. A művészet újra kezd elkanyarodni a valósághű ábrázolás irányába, remélem lesz egy újabb Picasso aki megcáfolja ezen elveket.
2012. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mi értelme van a hiperrealizmusnak?"


Mint a kortárs (nem díszítő) művészeteknek általában: miután az esztéták tudományosanbizonyítják a tudományosfolyóirataikban, hogy a mű értékes, egy sznob burzsoá az aukción megvásárolja a művet magas áron. A hiperrealista művész pedig az árból (aminek a felét megkapja) él, mint Marci hevesen.


"A legtöbb művészeti irányzat megpróbál valami új eszmei értékű dolgot létrehozni"


A hiperrealista műnek is van rendszerint valamilyen (nem túl bonyolult) üzenete.

2012. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

19:50


"Ez a stílus nagyon népszerű manapság, ami szomorú, mert megmutatja, hogy manapság nem a lélek, hanem a test a fontos"


Inkább azt mutatja, hogy kb. semmi sem fontos. Bármit le lehet festeni, mert a kellően frappáns címadás, vagy a kritikusok megfelelő belemagyarázása az, ami a mű értékét meghatározza. Ez persze egy elég érdekes jelenség, mert úgy lesz teljesen szubjektív a mű értéke és jelentése, hogy közben a mű tartalma bizonyos értelemben az objektivitásra törekszik (csak szellemtelen módon).


Erre mondják az irányzatot védő sznobok, hogy jaj de cukin önironikus és reflektált ez így, meg hogy egyszerre fricskázza a társadalmat és önmagát.


Amivel persze az a probléma, hogy az önironikusságnál és a fricskázásnál elcsépeltebb dolog már nincs a művészetben, ugyanakkor a naivitáshoz/kritikátlansághoz értelemszerűen nem lehet visszatérni.

2012. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A hiperrealizmus olyan festészeti irányzat, ami teljességgel kiküszöböli a festészetből a festőiséget, azaz a személyességet, a sajátos ecsetkezelést, az érzelmeket. Jellemző, amikor tök üres kirakatok vannak megfestve amiben üres és sivár utca tükröződik, egyetlen felismerhető arc nélkül. vannak hiperrealista portrék is, mint Chuck Close hatalmas képei, de azok is felnagyított igazolvány-képekhez hasonlítanak, mert a festészet eszközeivel a modern személyiség nem kifejezhető már. Nem véletlen, hogy a hiperrealizmus a 60-as 70-es évek olyan ridegen festészet-ellenes művészeti irányzataival egy időben jelentkezett, mint a minimalizmus vagy a konceptualizmus. Egyben válaszreakció is volt az azt megelőző évtizedek túlzottan személyes, önkifejező művészetére.
2012. febr. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

vicces mikor dilettáns, az olajfestészethez semmit sem értő keyboard-warriorok magyarázzák el a hiperrealista festészet miértjért, és főleg annak érdektelenségét (utoljára mikor voltatok múzeumban? még általánosban, gondolom..)

nyilván fogalmatok sincs, hogy ki az a hans holbein, de pl. ha ma élne, akkor ő is hiperrealista festő lenne


az egy másik dolog, hogy teljesen érdektelen 3 méteres vásznakra festett hiperrealista képeknek mennyi értelmük van

de egy biztos

lefotózni egy majom is tudja

megfesteni viszont 2 évtized gyakorlás és tehetség kell, úgyhogy picit finomabban a "szart sem ér az egész" jellegű kijelentésekkel

2013. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Neked meg a fotózásról nincs fogalmad:)
2013. ápr. 4. 07:58
 10/12 A kérdező kommentje:

Amúgy a technikai tudást senki sem vitatja,de legalábbis én nem. A méret viszont számít szerintem,nem véletlen van a mozinak nagyobb hatása az emberre,mintha csak otthon nézne egy filmet stb.

Igazából a kérdés az,hogy mennyi a hozzáadott érték..

2013. ápr. 4. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!