Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan rajzoljak portrét egy...

Hogyan rajzoljak portrét egy képről?

Figyelt kérdés
Megígértem egy csajnak hogy lerajzolom, egy képéről, mert elég jól tudok rajzolni. De ilyet még nem csináltam tud valaki adni egy-két tippet, vagy egy linket? Kép: [link]

2012. júl. 22. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
hát, elég szar minőségű a kép, ne várj csodákat magadtól. egyébként milyen csajnak ígérted meg? mondtad azt is neki, hogy felteszed a netre a képét? az engedélye nélkül nem szabadna ilyet csinálnod, te se örülnél neki.
2012. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ez egy külföldi csaj. nem hiszem hogy gyarkan látokgatja a kehostot vagy a gyik ot.
2012. júl. 22. 16:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tipp: de én úgy szoktam ezt csinálni, hogy először is leszedem a képről a színeket; a fekete-fehéret sokkal könnyebb megfigyelni és lemásolni, (Hisz gondolom, ha rajzolni fogsz és nem festeni, akkor nem is tervezed színesre.)

A legsötétebb résszel szoktam kezdeni, ez általában a szeme, majd ezután ehhez viszonyítom a többi árnyalatot. Azokat a részeket, ahol megcsillan a fény, megpróbálom egyáltalán nem érinteni, hogy tényleg teljesen fehérek maradjanak, ezzel lehet igazán érzékeltetni, hogy merről jön a fény. Ezeken a csillanásokon kívül semmit nem hagyok fehéren, szóval egy alap világos árnyalattal megpróbálom egyenletesen bevonni az egész lapot és később ezen csak sötétítek.

Ha nem csináltál még ilyet, akkor lehet, hogy nehezen fogod megragadni az arc jellegzetességeit, ezért csak annyit tudok mondani, hogy nagyon pontosan rajzolj és tényleg ne csalj. Amikor először rajzoltam arcot, még teljesen egyformának láttam pl. minden szemet. Sokszor csaltam, szóval ha valamit, egy kis részletet emígy jobbnak láttam, akkor inkább úgy rajzoltam. Nem nézett ki jól szigorúan lemásolva. Na ezzel azt értem el, hogy nem lett az illető felismerhető, mert pont ezek a részletek adják a jellegzetességeket az arcoknak.

Esetleg még annyit, hogy én a hajat a legvégén szoktam megrajzolni, de ezzel vigyázni kell, ha sötét hajról van szó. Ugyanis ha szépen kidolgozod, árnyalatozod a részleteket az arcon és utána beszínezel egy nagy, hajnyi felületet sötétre, az az egész arcot kicsit megvilágosítja, és úgy érzi az ember, hogy teljesen halovány lett.

2012. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú és érthető választ :)portrét már rajzoltam egy fiktív személyről elég.... rossz lett : [link] Részleteket jóltudok pl: szem : [link] De megpróbálhatom majd lesz valami. Eddig inkább anime rajzokat rajzoltam ami nem fog sokat segíteni sztem xD : [link]
2012. júl. 22. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nekem is az animékkel, mangákkal kezdődött az egész. :D

Aztán kezdtem el rajzra járni, ott sok mindent megtanultam, amik azóta is mindig eszembe jutnak, amikor rajzolok. Viszont az érettségi miatt ebben az évben kicsit elhanyagoltam az alkotást. Pedig anno több mangát is elkezdtem, amiknek részletesen kidolgoztam a "világát" meg történetét. No majd egyetem alatt! :D


Amúgy ha anime karaktereket sokat másoltál már, szóval nem magadtól rajzoltad őket, akkor az sokat segít, mert lényegében itt is másolásról van szó. Jó részletes és hosszú másolásról...

2012. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
határozd meg a fej középvonalát, az segít abban,hogy a fej dőlése megfelelő legyen. Arra merőleges lesz a szem , száj stb vonala. A dolgok térben vannak,ezért figyeld meg,mi kerül takarásba és milyen formája van. Esetleg egyes testrészt külön is próbálj meg lerajzolni.
2012. júl. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: és tényleg nagyon rossz ez a kép. Profi képek meg ps miatt nem jók. Szóval próbálj valami normálisan megvilágított képet keresni,amit nem maszatoltak össze.
2012. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A fénykép tényleg gáz minőségű, de 1-2 progival fel lehet javítani a minőséget. Én is úgy szoktam készíteni, ahogy az első válaszoló írta. Segítségképpen, hogy minél pontosabb légy, használhatsz alulról megvilágított üveglapot a körvonalak kihúzására-körberajzolására. Ennek annyi az előnye, hogy gyorsabb, pontosabb. Utána mehet a sötétítés, kontúrozás.

Belinkelem neked ide a még félkész mini site-omat, portrék és karikatúták vannak benne+1-2 tájkép.

[link]

2012. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nagy részével tisztában voltam ,de azért nagyon köszönöm a válaszokat :) megpróbálok kérni egy másik képet a csajtól vagy ezzel kezdeni valamit :p utolsó: az a te oldalad?
2012. júl. 23. 19:21
 10/10 anonim válasza:
Igen! Ez az én oldalam, de még sok mindent ki kell egészíteni, javítani és még több képet feltöltenem.
2012. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!