Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Sokszor mondják, hogy egy...

Sokszor mondják, hogy egy művész alkotása legyen hiteles. De valójában mitől lesz hiteles?

Figyelt kérdés
Ha valaki most egy régi kort idéző alkotást csinál,akkor az hogyan lehet hiteles? Nem élt abban az időben, honnan tudhatná? Persze megnézhet dokumentumokat és megpróbálhatja elképzelni,de akkor se lesz olyan,mintha ott élt volna. Szerintem a hiteles helyett jobb szó lenne a hihető,mert a hitelesség eleve kizár bizonyos műfajokat.
2013. jan. 3. 14:21
 1/4 A kérdező kommentje:
,de
2013. jan. 3. 14:22
 2/4 anonim ***** válasza:
A hitelességet elsősorban előadásmódra szokták érteni, nem kézzelfogható művészeti alkotásokra. Pl. színészek, énekesek esetében használják ezt a kifejezést és azt jelenti, hogy az általa megjelenített érzelmekről, érzésekről a néző valóban elhiggye, hogy igaziak.
2013. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Könyveknél is fontos. Pl. én nem éltem az ókori Hellászban, de ha könyvet írok róla, mindent megteszek azért, hogy visszaadjam a hangulatát. erre teljes mértékig nem vagyok képes, csak szakirodalom, és a fantáziám alapján, de mivel Te sem éltél ott, megbocsátható. De ha Szolnokról írok, vagy sci-fit, vagy jellemábrázolást, akkor az a szolnokiakat, a fizikusokat, vagy valakiket, akik jobban átlátják az emberi lélek rejtelmeit, zavarhat, ha pontatlan.
2013. jan. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sándorjános ***** válasza:

Hitelesség érthető képzőművészeti vonulatban is, ha tegyük fel a múltat akarod felidézni, akkor azt olyan módon alkosd meg, hogy a jelenben is legyen emészthető. Például: nem szükséges a szfinxet megalkotnod szoborként, ha az ókori Egyiptom az ihletőd elég, ha egy embert úgy ábrázolsz modern külsejében, ahogy azt az ókori Egyiptomban tették. Ez az egyik módja.

A másik amikor gondolati, eszmei sokszor magánéleti vonulatot fektetsz bele az alkotásba például: téged megihletett a Mona Lisa, de annak környezetét modernebben fested meg - élénkebb színek, lendületesebb kevésbé realisztikus formák stb...

Vagy beépítesz egy múltbéli alkotásba olyan szimbolikus elemeket, amik hatást gyakorolnak a környezetedre, mert megértik, hogy miért van például komor ég London tájképe fölött, és mit keres egy iránytű Szent László kezében.

2013. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!