Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzoláshoz elég a 24 db-os...

Rajzoláshoz elég a 24 db-os színes ceruza készlet?

Figyelt kérdés
Régóta rajzolok, de szeretnék kicsit komolyabban foglalkozni vele...eddig csak 12db-os ceruzakészlettel rajzoltam, de nem igazán lehet így árnyalni a színeket, stb. Ha szeretnék részletesebben kidolgozott rajzokat csinálni, elég hozzá egy 24 db-os készlet, vagy érdemesebb inkább 36db-osat venni? Faber castellt szeretnék egyébként.

2013. szept. 19. 13:42
 1/8 anonim válasza:
100%
Ú a Faber Castell nagyon tuti! Szerintem az a jó ha minnél több szín van! Ha van rá pénzed miért ne vennéd meg?! :D
2013. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,hogy közbe szólok,de szerintem próbálj ki más technikát is,ha színesben gondolkodsz, ne a sima színes ceruzákat.

Pl akvarell , pasztell, tempera,akril.

Érdemes megnézni,hogy miket lehet velük csinálni,mielőtt beruház az ember.

Az egyes technikáknak van egyfajta méret korláta is,ami alatt vagy felett nem annyira jó dolgozni.

Az is fontos,hogy milyen sötétet és világosat szeretnél elérni. Illetve mennyire keverhetők a színek ,mennyire fedő stb..

2013. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pl google képkeresőbe beírod,hogy

portrait with pastel

majd új keresésbe

portrait with colored pencil

szerintem látod majd a különbséget

2013. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Vízfestékkel is szoktam dolgozni egyébként, többek között azért tértem át a festésre, mert ott kevesebb színből is lehet töbet csinálni. De mostanság megint rajzolgatnék, úgy látszik, csak az jött be nekem leginkábbm ha visszatérek hozzá újra meg újra :D

Egyébként pont azért gondolkozok rajta hogy érdemes-e megvenni a nagyobbat, mert 1-nem túl olcsó, 2-nálunk csak 24-eset lehet kapni, a nagyobbat meg kéne rendeltetni.

2013. szept. 19. 15:15
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és most egy beadandó rajzot kéne csinálnom,kifejezetten ceruzával, szóval mindenképp szükségem van ceruzára :D
2013. szept. 19. 15:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha tudod hazsnálni akkor 12színből is gyönyörű, gazdag dolgok születnek :), sőt még megkockáztatom, hogy ahatszínűből is, nyilván azért az kicsit korlátoltabb. Én 12 színessel rajzoltam meg az egyik felvételi rajzomat is.
2013. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Előző: jó neked :) Akkor most vagy én vagyok nagyon béna vagy te nagyon ügyes :) Lehet roszul csinálok valamit, bár az is biztos, hogy a mostani cerkáim nagyon kemények, nem lehet velük szépen dolgozni. Azért is szeretnék faber castellt, arról hallottam, hogy nagyon jók. Biztos hogy a technikám se tökéletes, de gondoltam, hátha az is segítene ha több színt használnék.
2013. szept. 20. 16:12
 8/8 anonim válasza:
Szerintem elég egy 24 db-os ha mindenképp több színt szeretnél. Ha még sem lenne elég akkor lehet kapni egyesével is színeseket így magadnak is készíthetsz saját színskálát kiegészítésnek :)
2016. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!