Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Aki könyvet ír, hogyan saccolj...

Aki könyvet ír, hogyan saccolja meg a terjedelmét? (kb. arra vagyok kíváncsi, hogy nagyon nagyjából hány karakter hány oldalt jelent egy bizonyos méretű könyvben)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon hülye a kérdés... Az Underground Kiadó honlapját nézegettem, ahol azt írják, hogy a könyv mérete: 123*199mm, és fel vannak tüntetve a gyártási árak az oldalszámtól függően, de fogalmam sincs, hogy mondjuk az én 150.000 karakterem hány oldal lehet egy ekkora könyvben. Aki jártas ebben, az meg tudja mondani, hogy mondjuk egy átlagos regény nagyon nagyjából hány karakter?

Bocsi, ha valaki lelki békéjét megzavartam ezzel a kérdéssel, kicsit szőke, tudom...


2014. febr. 5. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A szövegszerkesztő programodba állítsd be az általuk megadott lapméretet, és máris megtudod, hogy pontosan mennyi.
2014. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De azt pl nem tudom, hogy milyen betűtípust/betűméretet szokás használni. Sima 12-es Times New Romannal nézzem?
2014. febr. 5. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Általában max 12-es mérettel célszerű (inkább 10-11), de a Times New Romant nem ajánlom, mert könyvben elég hülyén néz ki. Az Undergroundnál, ha kéred, segítenek fontot választani, de kipróbálhatod a Garamondot vagy a Calibrit. Amit kipróbálhatsz még: állítsd be az oldalukon leírtak szerint a lapméretet, margókat és ahogy az első válaszoló is írta, nagyjából megkapod a lapok számát. Nyomtass egy-egy oldalt különböző betűméretekkel, tedd be egy hasonló méretű könyvbe és nézd meg, hogyan hat a könyv eredeti szövegképéhez képest. Ahogy emlékszem, egy oldalon általában 30-34 sor van.
2014. febr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!