Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem csinálnak érdekes...

Miért nem csinálnak érdekes jó filmeket a magyar történelemről?

Figyelt kérdés

Állandóan azt hallom hogy támogatni akarják a magyar filmek készítését. Kitűnő de ezek közé miért nem raknak bele 1-2 izgalmas akció filmet a magyar történelemből?

Például megfilmesíthetnék a nándorfehérvári csatát vagy csinálhatnának filmet a 48-49-es harcokról . Tudom van a Kőszívű, de például a hadvezérek (Damjanich, Klapka, Görgei) szemszögéből, vagy akár az aradi 13-akról, Kossuth-Széchenyi világáról.

Akár meglehetne filmesíteni az 1-2. vh történéseit is. mondjuk ezek sztem igencsak depressziósra sikerednének de lehet jól ki lehetne hozni.

Izgalmas, történésközpontú (tehát nem dokumentum) filmeket, tele akcióval és izgalommal közben hitelesen bemutatva a történelmet valós személyeket megszemélyesítve. Biztos hogy a fiatalságot is érdekelné, ezzel igencsak lehetne akár nemzeti büszkeséget önteni a fiatalokba ha már úgy hiányoljuk belőlük (nem csak töri órán kéne tömény tényeket hallgatva unatkozni)

Én nagyon támogatnám...



2014. ápr. 19. 22:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
55%

Én én én !!! Én nagyon szívesen rendeznék magyar történelmi filmet nagyjainkról vagy egy sorozatot az egész magyar törnénelemről első nekifutásra a honfoglalástól Hunyadi Mátyásig. Csak valaki finanszírozza. Nem vagyok filmrendező de szerintem ehhez nem kell annak lenni csak szponzor kellene meg valaki aki nagyon szereti a történelmet és van érzéke azt hitelsen, érthetően és izgalmasan megcsinálni. Mondjuk izgalomban nem lenne hiány mert a magyar történelem is bővelkedett összeesküvésekben, csatákban, gyilkosságokban. Szóval tényleg csak egy ember kellne aki mindezt megcsinálná. Támogathatná a kulturális minisztérium, mert oktatófilmnek is kiváló lenne a diákoknak, ha történelem órán vetítenék nekik hétről hétre egy ilyen sorozatot.


De ehelyett mi van: poéntalan, tuskó filmek, amibe trágár szöveget nyomnak, itt tart ma a magyar filmipar. Példát lehetne venni a törökökről, nekik van annyi eszük, hogy Szulejmánról csináltak filmet, aki a legnagyobb történelmi alakuk, Törökország fénykora, mikor legyőzhetetlenek voltak. Nekünk is itt vannak a fénykorból Nagy Lajos, vagy Hunyadi Mátyás róluk mikor készül ilyen film? Az az érzésem nem mostanában...

2014. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én egyetértek a Kérdezővel. Ma is készülnek magyar filmek, de egytől egyig ilyen amerikamajmoló b**ságok, ahol homokos pasi játssza a főszerepet. Undorítónak és propagandisztikusnak tartom ezeket, és igazából nem hiszem, hogy olyan nagy sikert érnének el. Ráadásul semmi eredeti nincs bennük, és semmi, amire azt lehetne mondani, hogy "magyar". Szerintem a magyar film vállaljon fel magyar problémákat is, és ne az legyen a fő témája, hogy a homokos főszereplő rájön, hogy tetszenek neki a lányok is...


És az is igaz, hogy az előző rendszerben megszakadt valami, amit pedig illene folytatni. Akkor rengeteg magyar regényadaptáció készült, rengeteg TV film (ilyenek, hogy Abigél, Fekete város, A kőszívű ember fiai, Egri csillagok stb.- ezek a saját korukban óriási nézettségnek örvendtek, igazi sztárfilmek voltak) a magyar történelemből is sok dolgot vittek vászonra (pl. a 80 huszár vagy mi a címe - kiváló film). És én ezt ma nagyon hiányolom! Persze jó színészek is kellenének ezekhez, de ez másik kérdés...


A magyar történelem nagyon színes, nagyon fordulatos és tele van küzdelemmel, amikor a legreménytelenebb helyzetből tudtunk fordítani.Tele van összefogással, ahol az egyébként széthúzó magyarok egy tragédia árnyékában mégis összefogtak. Ez mondanivaló lehetne a ma emberének! Tehát nem csak arról kéne ezeknek szólniuk, hogy a magyar fiatalok piros-fehér-zöld takaróval aludjanak innentől kezdve, nem feltétlenül ez kéne, hogy a cél legyen. Szerintem más témákat is bele lehetne ezekbe szőni, amelyek a mai embert is megérintik. És nem csak olyan "epizódok" vannak a magyar történelemben, amelyek ma politikai vitákat váltanának ki. Jó, a 20. század pl. tipikusan ilyen, de ott van mondjuk a török kor. Az Erdélyi Fejedelemség története esküszöm, hogy olyan fordulatos, hogy a Gyűrűk Ura semmi ahhoz képest! Ha az amcsik ismernék Erdély történetét, olyan csatajelenetekben bővelkedő filmeket készítenének, hogy az ilyen Gladiátor, Hazafi, Ellenség a kapuknál stb. elbújhatna mellettük. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha lenne pénz, akarat, összefogás, akkor nagyon sok jó témánk lehetne. De tényleg ott vannak még rengeteg események ezen kívül. Pl. Károly Róbert küzdelmei a magyar oligarhák ellen, vagy akár az Árpád-házi királyok küzdelmei a bizánciak ellen (ami egészen elfeledett téma), a tatárjárás, vagy amikor Konrád császár megtámadta Magyarországot és a felégetett föld taktikáját használtuk, és ott van Búvár Kund legendája, Nándorfehérvárnál ott van Dugonics Titusz legendája, vagy ott vannak a kalandozások, azokból is micsoda filmek születhetnének! Vagy ott van a Rákóczi-szabadságharc, ott vannak Zrínyi küzdelmei, ott van, amikor Hadik András huszárjai elfoglalták Berlint, ott vannak a rengeteg fordulatos csaták stb. (nem időrendben soroltam fel ezeket). Ha más népek a saját történelmük nagy eseményeit filmre viszik, mi miért nem? Ez szerintem sem nacionalizmus (soviniszta értelemben), hanem csak egyszerűen patriotizmus, hazaszeretet.


Nekem semmi bajom azzal sem, ha nem csak magyar filmek lennének ezek, felőlem játszhatja Bethlen Gábort egy amerikai színész is, ha egy tök jó, izgalmas film kerekedne belőle, amit szerte a világban néznének, és mindenki látná, hogy Erdély nem volt ám mindig Románia része... A történelmi hűség sem kéne, hogy 100%-ban követelmény legyen, mert egy filmnek sehol az a célja, hogy történelemóra legyen.


Igazából én csak azt mondom, hogy tök jó, izgalmas, kardozós filmeket lehetne csinálni, mert bőven lenne témánk, és szerintem sokan szeretik a kosztümös, kardozós filmeket. A magyar történelem pedig méltánytalanul nincs feldolgozva e téren.

2014. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!