Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudtok olyan gyerek verseket,...

Tudtok olyan gyerek verseket, verseket, meséket, esetleg játékosabb prózát, novellát amikben jó karakter (ek) vannak?

Figyelt kérdés
Olyan műre gondolok ahol fő vagy mellék szerepben van egy fantázia lény, esetleg egy megszemélyesített állat, tárgy. De legalább kicsit legyen egyéni jellemzője a karakterüknek. Pl: nem csak egy macska. Ha nem egy macska aki ilyen pólót hord, ilyen a mosolya, van neki egy foltja itt... stb. Lewis Caroll - Szajkohuki versében erről a bizonyos lényről van leírás, de semmi konkrét tehát az ember fantazmájára van bízva hogyan képzeli el. Semmiképpen ne rajzfilmet, vagy képregényt mondjatok mert személy szerint a választott karakterrel, karakterekkel ,,dolgoznék", vagyis nem előnyös ha már van egy (ismert) illusztrációja, ábrázolása a figurának.

2014. szept. 13. 20:21
 1/3 anonim válasza:

Hát én emlékszem,hogy az egyik Rémusz bácsi mesében volt egy történet a "puha talpú állat"ról. Illusztrácio nem volt hozzá,és meg sem volt nevezve,h konkrétan milyen állat,én vmi párducszerünek gondoltam. Mivel mesében sosem néztem nem emléxem, h abba volt e ábrázolva. De ez jutott eszembe.

Aztán a Végtelen Történet könyv változatában volt egy iriszéé,akit sajnos kihagytak a fimből, ő egy szivárványszínű sivatagban élt, és a szőre színét aszerint változtatta,h milyen színű homokbuckán áll,és

minden éjjel kővé változott, és nappal megelevenedett.

Meg emlékszem egy verse,amiben lila fecske volt,ez volt a címe,és mindig egy piros dróton ült,de a verse már nem emlékszem pontosan,mert akkor még ovis voltam....

2014. szept. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egy oroszlán volt a Végtelen Történetbe,v elgépeltem,bocsii...:P
2014. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeknek mindenképpen utána nézek.
2014. szept. 15. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!