Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kezdjek el autodidakta...

Hogyan kezdjek el autodidakta módon megtanulni rajzolni?

Figyelt kérdés

Sajnos egyéb elfoglaltságaim miatt nem tudok túl sok időt rászánni a vizsgaidőszak végéig.


Ötleteim vannak, hogy miket rajzolnék, viszont nincs meg hozzá a kézügyességem.


Például ez a képregényes stílus nagyon tetszik:


[link]



Jobbagyféltekés könyvön végigmenni van értelme?

Illetve még gondoltam arra, hogy egy angol hogyan rajzoljunk képregényt lépésről lépésre könyvet végignézek és lerajzolom amiket ott tanítanak.


2015. márc. 15. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobb agyféltekés rajztanfolyamra ne menj, az nem tanít meg rajzolni, csak másolni.


Gyakorolni kell az árnyékolást, a tónusokat, mindent. Szerintem kezdd úgy, hogy geometriai testeket rajzolj. Pl. rajzolsz körzővel egy kört. Aztán árnyékolod, kidolgozod. És ezt megcsinálod 20x. Aztán téglatestet, kockát meg ilyesmit. Ha úgy érzed, hogy már jól megtudod őket rajzolni, akkor rajzolj kicsit nehezebbet. Pl. egy Rubik-kockát. Rajzolsz egy kockát, és megcsinálod a kis négyzeteket rajta. Majd árnyékolsz és színezel. Ha már ezeket is szépen meg tudod rajzolni, akkor jöhetnek a székek, asztalok, szekrények és más bútorok lerajzolása. Aztán már egész szobát, házat, vagy tájképet is megpróbálhatsz rajzolni. Aztán már azt gyakorolsz amit szeretnél. Portrét, csendéletet, stb.. Nem kell más, csak gyakorlás.

2015. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért ne menjen el a tanfolyamra? Az amit te leírtál miben különbözik a másolástól? Amikor én egy háromdimenziós széket rajzolok le az is ugyan olyan másolás, mintha egy lapról másolom le. A különbség csak a nehézségben van, mert a valós képet nehezebb lemásolni, mert térbeli, de ettől még másolás. Alapjaiban ugyan azok a megfigyelőképességek szükségesek hozzá, ugyan úgy meg kell figyelned az arányokat, szögeket, vonalak egymáshoz viszonyított helyzetét és arányát.


Van akinek ez ösztönösen megy, e miatt nem is igen tudja megfogalmazni, hogy miért tud egy térbeli alakzatot arányosan lerajzolni, míg a másik ember nem. A tanfolyam, de a könyv is világosan elmagyarázza és rávilágít azokra a különbségekre, amiket egy "tehetség" ösztönösen csinál, de másnak már ezt meg kell tanulni, hogy hogyan kell érzékelni a teret, a formákat, a fényviszonyokat és az arányokat.


A tanfolyamról nem tudok mit mondani, én sem voltam, ugyanakkor a könyv megvan, és én elégedett vagyok vele. Nagyon sokat fejlődött a rajzolási készségem, és igen gyakorolni kell, ahogy az előttem levő írta. Ettől függetlenül 260 kocka lerajzolása nem fog motiválni, mert kockát kb. mindenki tud rajzolni. Ellenben, ha pár nap után a tanult technikák segítségével az ember lerajzol egy arányos széket, vagy szobát berendezésekkel, végül pedig egy arcot, akkor az eléggé erősen motiváló tud lenni.


Tudom mi a bajotok vele. Szerintetek nincs mögötte fantázia és fejből nem tudja lerajzolni. Nos erről az a véleményem magamból kiindulva, hogy sokszor én is azért nem tudtam lerajzolni fejből semmit, mert eleve azt sem tudtam, hogy miként kell megfigyelnem, mi az amit megfigyeljek. Ma már tudom, hogy hatalmas különbség van a között az alma között, amit régebben fel tudtam idézni magamban, és amit ma fel tudok idézni. Ma már nem gond lerajzolnom, régebben ez csak egy piros kör lett volna.


De ez annak a következménye, hogy most már tudom, miként figyeljek meg egy formát.

2015. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok.


Mind igaz, amit az előttem válaszoló írt. Azért írtam, hogy ne menjen tanfolyamra, mert ezek a tanfolyamok nagyon drágák, és nem biztos, hogy épp egy jó tanárt/mestert fogsz ki.

Az egyik barátom is elment egy ilyen 4 napos, jobb agyféltekés rajztanfolyamra 28.000 Ft- ért. A neten napokig keresgélt, hogy olyan tanfolyamot találjon, ami tényleg megéri.

Elkezdett járni, tetszett neki, meg minden. Hétfőn azzal kezdtük a beszélgetést, hogy elmondta, hogy semmit nem ért a tanfolyam. Csak másolni tanította meg, de úgy másolni, hogy egy A/4-es lapra nyomtatott 2D-s(!) képet át tud másolni egy másik A/4-es lapra csak egy ceruzával.

Pedig eddig is szépen tudott rajzolni, és folyamatosan gyakorolt, de ennyit ért. A monitorról már nem tud semmit lemásolni, fejből se tud semmit jobban, mert úgy már más a méret.


Ha rajztanfolyamra mész akkor nagyon alaposan válaszd ki, hogy hova mész.

2015. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)


most annyi pénzem/energiám nincs, hogy elmenjek egy tanfolyamra, ha foglalkozok a jobb agyféltekés rajzolással, akkor csak a könyv alapján.


de ha esetleg tudtok ajánlani más könyvet ami alapján elindulhatok, annak is örülnék :)

2015. márc. 16. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!