Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van az, hogy a régi...

Miért van az, hogy a régi (főleg 80'-as évek) zenéi, filmjei, könyvei, akár játékok (az első játékok) sokkal jobbak mint manapság, vagy csak bebeszélem magamnak?

Figyelt kérdés

Minden sokkal jobbnak tűnt akkor és a filmek, zenék is érzelmekkel telibbnek mint manapság. Lehet, hogy a jövőben x év múlva úgy tekintünk vissza ezekre az időkre, mint most a a régebbi időkre?

Legszívesebben a múltban élnék, nem tudom miért, sajnálom is, hogy fiatal vagyok és nem tapasztalhattam azokat az időket.

Mikben változtak azóta a dolgok?

Vagy nem is olyan nagy a különbség, csak az idő és a tudatlanság szépíti?

16/f



2015. ápr. 25. 12:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Emberek is tényleg mások voltak?
2015. ápr. 25. 12:44
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondasz valamit, én is így érzem, de míg az én esetemben betudható ez annak, hogy én már éltem akkor, nálad nem így van.


Mások? Talán naivabbak - jó értelemben - ártatlanabbak voltak az emberek. Nem akarnék itt politizálni, de volt akkor sok negatívum is.

Nem vagyok művész, de akkor az volt a szép, ami szép, ami jó, az jó. Ma pedig mindenki - még a legtehetségtelenebb is - csak magát akarja megvalósítani, legyen az eredmény bármilyen hitvány.

2015. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 piriiiii ***** válasza:
80%

Én a hatvanas évekért vagyok oda. :D

Egyébként el kell fogadni, hogy változik minden, 1000 évvel ezelőtt is teljesen más volt minden, 30 ezer évvel ezelőtt pláne.

Ma is vannak jó dolgok. Bár valóban sok minden csak a mennyiség és a kinézet tekintetében nyújt nagy élményt, tartalmában nem, de majd eljön egy olyan idő is, talán 5-10, talán 60-70 év múlva, amikor újra figyelni fognak a tartalomra és az érzelmekre.

Egyébként nincs olyan nagy különbség. Az emberek változtak a legkevesebbet talán. Az emberiség feltűnő változásait évszázadokban, évezredekben lehet megfigyelni, nem pár évtizedben.

2015. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Titusztitusz ***** válasza:
A dolgok egyik oka az az, hogy régebben, (Azaz a szoc. időkben...)a kultúrpolitika azért odafigyelt arra mindig, hogy a médiákba lehetőség szerint CSAK IGÉNYES filmek-zenék kerüljenek be, ez jelenleg sajnos nem így van már...Ma már senkit sem érdekel a "minőség", csakis az "ELADHATÓSÁG"...Éshát mivel a mai társadalom köztudottan ugye döntő részben műveletlen,primitív,igénytelen egyedekböl áll, hát a műsorszolgáltatók lelkiismeretfurdallás nélkül kiszolgálják az ő igényeiket..."Mindegy az hogy mit, csak FOGYASSZÁK A NEKIK SZÁNT PRODUKCIÓKAT"...Ez az egyik ok...A másik ok az az, hogy ugye a mondás is azt tartja:Az idő megszépíti mindig a múltat...Ez egy örök pszichológiai sajátossága az emberi idegrendszernek...
2015. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem jobbak. Vannak jobbak és vannak gyengébbek. Az arány viszont tényleg más. Akkortájt sokkal kevesebb volt mindenből. Abban relatíve elég sok már elviselhető, és viszonylag nagy számú kiváló. Ma viszont dömping van, amelyben irtózatos mennyiség szemét. De vannak minőségi termékek is, csak relatíve kevesebb. Jó példa az internet. Sokkal több benne az érték, mint valaha is volt. Mégis a legtöbben csak a szemetet találják meg.


Az idők divatja, szépségideálja, de még a jóság hasznosság is erősen változik. Ez a természetes. Lehet tehát valami régen minőségi, mai mércével átlagos, vagy fordítva. De az nem igaz, hogy összességében a minőség romlik. Lokálisan most nálunk igen, de ez a gazdasági helyzettel és a torz politikai lehetőségekkel függ össze. A politikai helyzet változása roppant gyorsan a helyére teheti a dolgot.

2015. ápr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem veled. A mai zenéket ki nem állhatom, idegesítőek. Főleg a magyar zenék. A külföldiek közül van egy pár jobb előadó (pl. Rihanna), de a többségük egy nagy rakás trágya. A könyvek között meg nagyon sok a sablonsztori. Nézzük pl. az YA irodalmat. Lúzer ember csaj, menő, misztikus lény csávó, és nagy szerelem. Oké, néha szívesen olvasok ilyesmit is, mert kikapcsol, csak már egyáltalán nem tudom magam beleélni. Ezért olvasok néha '70-es '80-as években írt könyveket. Zenei téren pedig a '60-as éveket kedvelem.


Én is vagyok úgy, hogy rájövök mennyire sz*r ez a kor, és biztos jobb lenne régebben élni, de ha belegondolok rá kell jönnöm, hogy akkor sem volt minden tökéletes.


16/l

2015. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

hy.

korábban sem voltak jobbak semmivel.annyi a külömbség hogy most több van mindenből.mert a rendszer eltorzult,már mindent elloptak 50 év alatt.nem maradt más csak ha művészet álnéven hirdeted magad és árukapcsolással rásózod a mocskot az emberekre.

rihanna csak egy a sok kreálmány közül.nagyon rossz.

mentalitásában meg undorító kétszínű az egész soul,hip- hop világ.hirdetik a nagy lelkizős kamut közbe meg lóg róluk az arany kiló számra.fúj.

2015. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es, rihanna nem az élete miatt jó, hanem a zenéje miatt szerintem. Mért régen jobbak voltak erkölcsileg szerinted? Nem. Ugyanúgy az egész egy nagy, drogos banda volt. Én zeneileg értettem,amit írtam, nem emberileg.
2015. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
elfogadom ha valakinek azt tetszik.én amúgy nem konkrétan rá gondoltam,de oda is írtam,hanem általában erre a műfajra.ugyanakkor sajna mindenki a pénz áldozata.mert ha sikeres vagy muszály a kiadóknak megfelelned.legjobb példák a psy vs. snoop.eleve psy is repper volt valamikor elvileg,de másban volt a pénz.és hogy még több legyen belőle oda adták még neki snoopot is.sors iróniája hogy még hallgatható is lett.bár inkább trap mint rap,de hát ez a divat.de lehet sorolni ezer arcot.tiseto pl a 90 es években óriási underground dj volt.most egy fos.ugyanez a scooter és az infected mushroom is.a sornak nincs vége....
2015. ápr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 jmuzsi válasza:
én ugyan 88 ba születtem de én csak 40évek töl 90s évekig hallgatok csak zenét
2015. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!